pišite nam

Đoković pobedio Verdaska i plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa

Džoker opčinio Francuze

Ipak, imao sam dovoljno snage da izborim pobedu i nateram publiku da sada bodri mene, rekao je Nole, kojeg su novinari, skraćujući njegovo prezime, prozvali Džoker

U šljaku je pao još jedan Novakov protivnik. Ovog puta, igrajući za plasman u četvrtfinale drugog gren slema u sezoni, naš najbolji teniser je položio na pleća Španca Fernanda Vedraska slaveći pobedu u tri seta 6:3, 6:3, 7:6 (7:1) i drugi po redu plasman među 16 najboljih na jednom od četiri najveća turnira na svetu. Pobedom nad Verdaskom, Novak je odbranio bodove jer je prošle godine na Rolan Garosu stigao do četvrtfinala.

U meču sa rivalom, 51. teniserom sveta, protiv kojeg je imao negativan bilans, jer je Španac prethodna dva meča, 2005. u Hamburgu i prošle godine na US openu dosta lako dobio, šesti nosilac na turniru, na svu sreću, nije imao mnogo problema. U prvom setu je poveo sa 4:1, i lako završio sa 6:3. U drugom je vodio sa 3:0, a potom i 4:0, ali je onda dopustio da se protivnik razigra i da smanji na 5:3. Međutim, to je bilo sve što je Verdasko učinio u tom delu igre.

Treći set je bio najneizvesniji. Novaka je očigledno počeo da sustiže umor od iscrpljujućeg četvoročasovnog duela u prethodnom kolu. Iako je nekoliko puta imao priliku da oduzme protivniku servis i okonča meč pre taj-brejka, on nije imao dovoljno koncentracije u odlučujućim poenima. Posle 2:2 u gemovima, poveo je sa 5:4, a Verdasko izjednačio na 5:5. Srpski teniser je opet prešao u vođstvo, ali je set i pobedu dobio tek posle taj-breka, kojeg je odigrao maestralno, ne pruživši protivniku šansu da se izbori za produžetak meča.

- Veoma sam srećan zbog pobede, pogotovo što nisam igrao baš najbolje u prva tri kola. Ipak, uspeo sam da nametnem agresivnu igru koja je rezultirala visokim vođstvom. Iako je moj rival pokazao da je veoma dobar igrač, ja sam bio bolji - izjavio je po završetku meča Novak Đoković.

On se još jednom osvrnuo na pobedu u maratonskom meču, u kome je iz igre izbacio Pasionsa, poslednjeg Francuza u konkurenciji Rolan Garosa.

- Iskreno, mnogo sam bolje odigrao danas nego protiv Pasionsa. Ipak, najvažnije da sam uspeo da pobedim. Nije bilo lako igrati protiv raspoloženog protivnika u trenucima kada njega bodri čitav stadion. Imao sam dovoljno snage da izborim pobedu i nateram publiku da sada bodri mene - konstatovao je Novak Đoković, kojeg su strani novinari, skraćujući prezime, nazvali Džoker.

U borbi za polufinale, naš najbolji teniser igraće s pobednikom meča Kipranina Markosa Bagdatisa i Rusa Igora Andrejeva, koji mu nedavno nisu predstavljali problem na turnirima u Rimu i Estorilu.