kontakt

pomoć

pišite nam

Hrvatima sedmo mesto

Košarkaška reprezentacija Hrvatske zauzela je sedmo mesto na Evropskom prvenstvu u našoj zemlji, pošto je juče neočekivano lako savladala Rusiju rezultatom 92:74 (31:21, 11:20, 33:12, 17:21).

Izgleda da je utakmica bez bilo kakvog značaja ipak više značila Hrvatima.Tome je verovatno uticala odluka selektora Nevena Spahije da šansu pruži igračima koji su imali manje zapaženu ulogu na prvenstvu Starog kontinenta, odnosno koji su bili željni dokazivanja.

Na početku meča Hrvati su vrlo brzo došli do prednosti od desetak poena, međutim, u poslednja četiri minuta treće četvrtine Damir Rančić, uz pomoć Marka Tomasa i Žižića, dovodi Hrvate na maksimalnih 22 koša prednosti, a imajući u vidu potpunu ne zainteresovanost izabranika Sergeja Babkova za igru, razliku su bez problema održavali do kraja meča.

Najefikasniji kod Hrvata bili su Damir Rančić i Marko Tomas sa po 22 poena, dok su u "zbornaji" bili raspoloženi jedino Fedor Liholitov i Vitali Fridzon (po 14 koševa).