pomoć

pišite nam

U drugom meču u Katovicama, odbojkaši SCG ostvarili pobedu 3:2

Ućutkali Poljake

Iako su gubili 2:0 u setovima, naši reprezentativci smogli snage za preokret pred 11.000 hiljada grlatih navijača domaćih

Odbojkaška reprezentacija SCG pobedila je u Katovicama Poljsku 3:2, u drugom meču petog vikenda Svetske lige.

Iako su Poljaci, nošeni pesmom više od 11.000 domaćih navijača krenuli od samog početka žestoko s namerom da ponove uspeh iz prvog meča, plavi odbojkaši su imali dovoljno snage da u karnevalskoj atmosferi dvorane Spodek u Katovicama, posle vođstva domaćina od 2:0, naprave preokret i stignu do uspeha.

Posle zaslužene pobede koju su uz podršku razdragane publike izvojevali u prvoj utakmici nad gostujućom reprezentacijom Srbije i Crne Gore, Poljaci su i u drugi meč ušli s željom da čitav posao završe što pre. To im je i pošlo za rukom, tako da su prvi i drugi set ekspresno rešili u svoju korist. Oba puta, doduše, plavi su u tesnoj završnici bili na pragu izjednačenja i preokreta, ali do toga nije došlo.

Treći nastavak donosi mnogo sigurniju igru plavih, koja je donela pometnju u redovima protivnika. Od početka u vođstvu, uspeli su da su da osvoje set, ali i što je još važnije, razbiju sve linije igre Poljaka, koji su kako je meč tekao igrali sve lošija.

U izmenjenim ulogama, plavi su vodili igru i imali razliku, koju su domaći odbojkaši nastojali da smanje. Ali sve je bilo uzalud. Ni glasna publika, a ni sudije koje su domaćinu dodelile nekoliko "kritičnih" lopti, nisu mogli da zaustave evidentan preokret u odnosu snaga na terenu.

Izjednačene u setovima, ali uz inicijativu odbojkaša SCG, obe ekipe su ušle u neizvesnu završnicu petog seta. Već u startu, visokim vođstvom 5:0 plavi su pokazali rešenost da sa gostovanja iz Poljske kući ponesu bar pola plena. Iako su se Poljaci svojski trudili, ovog puta nisu mogli da zaustave reprezentaciju Srbije i Crne Gore. Od zaglušujuće karnevalske buke, na kraju petog seta, u "mrtvoj tišini" radovali su se gosti.

- Za nas je najvažnije da su u ovom teškom meču naši mladi igrači, uspeli da naprave preokret i polože veliku maturu. Pobeda protiv Poljske pravi je lek i ohrabrenje za naš neiskusni tim- rekao je LJubomir Travica prvi trener plavih odbojkaša.