pomoć

pišite nam

Partizan u kombinovanom sastavu protiv Radničog JP rutinski zaslužio 4:1 (2:0)

Grubješićev triling

Posle samo desetak dana kada je u petom kolu na istom stadionu pogotkom sa klupe doneo pobedu protiv zatvorenije varijante trenera Nebojše Vučićevića (1:0), Nikola Grubješić je sinoć u šesnaestini finala Kupa SCG tri puta u ritmičkim intervalima zakucao rivala: Partizan - Radnički 4:1 (2:0).

Bez većeg dela standardnih prvotimaca Partizan je pružio dobru partiju koja sa sobom nije nosila velika uzbuđenja. Malobrojna publika bila je pozitivno naklonjena ka svakom (i lošem) potezu crno-belih, što apsolutno oslikava zadovoljstvo aktuelnom situacijom u Humskoj.

Dobar prognozer

Nebojša Vučićević, legendarni igrač Partizana, a sada trener novobeogradskog Radničkog, istakao je razliku u poslednja dva gostovanja na stadionu u Humskoj (1:0 i 4:1):
- Neki novinari su kritikovali da smo u prošlom meču igrali "bunker". Sad nismo, igrali smo otvoreno i lepo za oko i imali dve, tri šanse na početku utakmice. Partizan nas je kaznio za promašaje, dao prva dva gola iz prekida i pokazao kako to radi veliki klub. Čestitam na pobedi i želim da ostvare sve ciljeve - naglasio je Vučićević, koji je posle prvog meča pogodio da će crno-beli pobediti Dinamo iz Bukurešta sa dva gola razlike (3:1).
- U revanšu će biti nerešeno. Partizan ide dalje - prognozirao je Vučićević.

Šesnaestina finala Kupa Srbije i Crne Gore

Eliminisani Zemun i kulski Hajduk

Srpskoligaš Radnički iz Pirota i crnogorski drugoligaš Crvena Stijena obeležili su šesnaestinu finala Kupa Srbije i Crne Gore, pošto su eliminisali timove elitnog ranga ekipu Hajduka iz Kule, odnosno Zemuna. Rezultati: Big Bul - Kom 1:2 (1:1), Sutjeska - Čukarički 0:1 (0:0), Smederevo - Jedinstvo Ub 1:0 (0:0), Radnički P - Hajduk K 1:0, Napredak - Rad 0:3 (0:0), ČSK - Budućnost BD 1:2 (1:0), Crvena Stijena - Zemun 1:0 (1:0), Javor - Radnički O 1:1 (0:0) - penalima 8:7, Partizan - Radnički NB 4:1 (2:0), Budućnost P - Borac Č 3:1(0:0).
Utakmice OFK Beograd - Mladi Radnik, Radnički N - Železnik, Novi Sad - Vojvodina, na programu su 29. septembra, dok još uvek nisu utvrđeni termini za mečeve Mladost A - Crvena zvezda i predstavnik KiM - Obilić. Osmina finala nacionalnog Kupa igraće se 27. oktobra.

G. B.

Rutina "valjka" koji je, recimo, u drugoj, tećoj, brzini mleo Radnički, bila je ugrožena samo u uvodnim trenucima utakmice kada su gosti propustili dve dobre prilike.

Gosti su načeti u 18. minutu kada je Vukčević izveo korner, a Grubješić se najbolje snašao u petercu. Na 2:0 povisio je Srđan Radonjić, udarcem glavom unazad, posle asistencije Branimira Petrovića koji je sa levog krila centaršutom vratio loptu u igru.

Često je u nastavku defanzivac Darko Lovrić uspešno "čistio" ispred golmana Dragoslava Poleksića. Kontranapad preko Miroslava Radovića, kada je na njegov centaršut uklizao Grubješić, bio je ipak prebrzo izveden - 3:0, 54. minut. Verovatno najlepši gol mladog centarfora je njegov treći, a četvrti Partizana na ovom meču: akciju je započeo Vukčević, Radonjić uzvratio kratkim pasom, a Grubješić uz nekoliko kontakata s loptom i kontrolom svojstvenom iskusnim golgeterima precizno ciljao - 4:0.

Zahvaljujući upravo otvorenosti u igri gosti su uspeli da postignu počasni gol: napadači Radničkog su izvršili pritisak na, za trenutak neopreznu zadnju liniju odbrane Partizana, a Branko Radovanović "izbacio" rezervistu Nedeljka Perovića koji u 84. minutu neometan ispred golmana Đorđa Pantića postavlja konačnih 4:1.

- Radnički nam je prošli put doneo sreću uoči utakmice sa Dinamom, nadam se da će tako biti i ovoga puta. Da su gosti bili precizniji na početku, meč bi sigurno imao drugačiji tok. Možda se ova postava Partizana može nazvati "drugim timom", ovako ili onako, ali mislim da su ovi momci pokazali da u narednom periodu na njih može i mora najozbiljnije da se računa - rekao je trener Partizana Vladimir Vermezović.

Partizan - Radnički JP 4:1 (2:0)

Strelci: Grubješić u 18, 54, 79. i Radonjić u 31.minutu. Satdion: Partizana. Gledalaca: 700. Sudija: Dragomir Stanković (Beograd) 7. Žuti kartoni: N. Brnović (Partizan), Pavlović, Ristić (Radnički JP).
Partizan: Pantić -, Rnić 7, Bajić 7, Milović 7, Emeghara 7 (od 81. Jeremić-), Vukčević 7 (od 56. Radović 7), N. Brnović 7, Petorvić 7, Ilić 7, Radonjić 7,5 (od 74. Babović -), Grubješić 8.
Radnički JP: Poleksić 6, Ninkov 6, Milošević 5,5, Lovrić 7, Anđelković 6, Pavlović 5,5 (od 76. Perović 7), Ristić 6, Janković 5,5 (od 59. Blažić 6,5), Radovanović 6,5, Petrović 5,5, Stepanović 5,5 (od 56. Majstorović 6).
Igrač utakmice: Nikola Grubješić (Partizan)