pomoć

pišite nam

Crvena zvezda protiv OFK Beograda uknjižila nova tri boda

Po taktu Jankovića

Na "Marakani" ništa novo... Pobeda nad "romantičarima" u zaostalom meču drugog kola Meridijan Prve lige propraćena je zvižducima sa tribina i transparentima: "još uvek čekamo vaš potez" i "novinari, ne gledajte forum, već tribinu. Bilo je, naravno, i skandiranja: "pakujte kofere" i "hoćemo promene". Ipak, i u takvoj atmosferi aktuelni šampion je, za samo tri dana, uknjižio šest bodova i izbio na treće mesto prvoligaške tabele: Crvena zvezda - OFK Beograd 4:2 (1:1).

Železnik - Vojvodina 2:2 (0:1)

Ostavka Tomića

Železnik i Vojvodina podelili su bodove u zaostaloj utakmici drugog kola Meridijan Prve lige - 2:2. Strelci za "lavove" bili su Nastić u 80. i Džeferson u 84. minutu, dok su za Novosađane prezicni bili Grumić u 8. i Jovanović u 82. minutu. Novi neupeh ekipe iz beogradskog predgrađa nateralo je Mileta Tomića da podnese neopozivu ostavku na mesto stručnog štaba Železnika.

G. B.

Strahovita bujica nezadovoljstva sa tribina našeg najvećeg stadiona usledila je u trenutku, kada je napadač tima sa Karaburme Miljan Mrdaković, primorao golmana crveno-belih Ivana Ranđelovića na kapitulaciju već u 26. minutu. Tek na isteku 45. minuta, borbeni Marko Pantelić je uspeo golom donekle da utiša zvižduke. U nastavku igre svoj šou imao je mladi Boško Janković. Sjajni vezista Zvezde diktirao je žestok tempo tokom drugog poluvremena, a pored toga što je postigao dva gola, bio je nerešiva enigma za izabranike Branka Babića. Upravo zahvaljujući fantastičnom izdanju Jankovića, v.d. trenera našeg najtrofejnijeg kluba Milovan Rajevac, zabeležio je drugi uzastopni trijumf.

- Psihološki težak meč, pogotovo posle vodećeg gola OFK Beograda. Međutim, uspeli smo da na momenat blesnemo, preokrenemo rezultat i dođemo do važne pobede - izjavio je posle meča trener Zvezde na neodređeno vreme Milovan Rajevac.

Crvena zvezda - OFK Beograd 4:2 (1:1)

STRELCI: Pantelić u 45, Janković u 48. i 67. i Basta u 66. za C. Zvezdu, a Mrdaković u 26. i Ivanović u 88. minutu za OFK Beograd. STADION: Crvene zvezde. GLEDALACA: 3.000. SUDIJA: Nebojša Šijaković (Bor) 7. ŽUTI KARTONI: Đorđević (C. Zvezda), Kirovski (OFK Beograd).
CRVENA ZVEZDA: Ranđelović 6,5, Basta 7, Luković 7, Đorđević 6,5, Dudić 7, Biševac 6,5, Kovačević 7 (od 68. Marković -), Perović 6,5, Krivokapić 6 (od 46. Janković 8), Pantelić 7,5, Žigić 7.
OFK BEOGRAD: Damjanac 7 (od 50. Šaranov 5,5), Ivanović 6,5, Baša 6,5, Bajalica 5,5, Branković 5,5, Baković 6,5, kamber 5,5, Božović 5,5, Matić 6, Mrdaković 6,5 (od 46. Đokaj 6), Kirovski 5,5).
IGRAČ UTAKMICE: Boško Janković (C. Zvezda)