pišite nam

Borac iz Čačka posle pobede nad Zvezdom sinoć odoleo i Partizanu 1:1

Kao žedne preko Morave…

Partizan - Borac (Č) 1:1 (1:0)

Strelci: Ilić u 26. za Partizan, a Stojanović u 79. minutu (iz penala) za Borac.
Stadion: Partizana.
Gledalaca: 3.000.
Sudija: Goran Jovanović (Smederevo) 6.
Žuti kartoni: Mirković, Đorđević, N. Brnović (Partizan), Pejović, Luković, Stojanović, Kostić (Borac). Crveni karton: Dragiša Pejović u 69. minutu (Borac).

Partizan: Kralj 6,5, Đorđević 6,5, Mirković 7, Milović 6,5 (od 83. Grubješić -), Radović 7, Tomić 5,5, N. Brnović 5, Atanacković 5 (od 69. Emeghara 5), Ćirić 5,5, Ilić 7 (od 46. B. Brnović 5), Boja 5.
Borac (Č): Ilić 8, Stevanović 6,5, Pejović 5, Stević 7, Rakočević 6,5, Luković 6,5 (od 90. Pešić-), Kostić 7, Stojanović 7 (od 82. Nedeljković-), Radisavljević 6, Vukajlović 5 (od 72. Krasić 6), Spasojević 7.
Igrač utakmice: Radiša Ilić (Borac).

Kada publika traži ostavku, a posle meča vam kamenuju autobus, onda je jasno kako ste igrali. Izabranici Vladimira Vermezovića ni sa igračem više za poslednjih dvadeset minuta nisu uspeli da savladaju goste iz Čačka: Partizan - Borac 1:1 (0:1). A, pitanje je i koliko bi ljutnja domaće publike bila manja da je Dragan Ćirić u 90. minutu realizovao penal.

Mada je sistem 3-4-2-1 najavljivao kao opciju još na pripremama na Tari, Vermezović je po prvi put izabrao tu formaciju da započne meč. I u prvih 45 minuta sve je funkcionisalo - solidno. Reklo bi se, za stepenik bolje nego u meču sa Ocelulom. Gosti nisu mogli da pređu centar, ali umiranja u lepoti, nije bilo. Tako se kapiten Saša Ilić dobro snašao u petercu posle jednog od kornera koje je izveo iskusni Ćirić - 1:0, 26. minut. Pjer Boja je možda mogao i sve da reši kada je posle prodora upornog Radovića pogodio samo stativu.

Kamenovan autobus

Po završetku utakmice protiv Borca grupa nezadovoljnih navijača Partizana gađala je kamenjem i flašama autobus svojih fudbalera. Incident se dogodio ispred parkinga na stadionu u Humskoj, saznajemo nezvanično. Polomljeno je nekoliko stakala, šoferšajbna, ali na svu sreću niko nije povređen.

Vermeze - odlazi!

Sredinom drugog poluvremena najvatreniji navijači Partizana započeli su sa skandiranjem "Vermeze - odlazi", što je ubrzo prihvatila i većina od oko 3.000 gledalaca. U istom ritmu Vermezović je ispraćen i po završetku meča:
- To me uopšte ne iznenađuje, jer su me još u Nemačkoj zvali telefonom i pričali svakakve gluposti. Bilo mi je čudno što ćute u prvom poluvremenu. Možda ih ja iritiram, tako je od početka - komentar je trenera Partizana.

Zbog nekoliko udaraca protivničkih igrača Ilić je na poluvremenu ipak morao da ostane u svlačionici. Oba trenera su taj detalj okarakterisala kao ključni trenutak utakmice. Bez kreatora, "valjak" je u nastavku počeo da trokira. S druge strane, oštri Borac da potvrđuje kako pre sedam dana nije slučajno slavio na "Marakani".

Svoj udeo potpuno drugačijoj slici u drugom poluvremenu dao je i arbitar Goran Jovanović iz Smedereva. Greška da ne pokaže drugi žuti karton Nenadu Brnoviću uslovila je, čini se, dalje kompromise. Crno-beli su imali par prilika Ćirića, gosti dobar šut Rakočevića, a potom su Čačani i opravdano ostali sa igračem manje: isključen je Pejović zbog starta nad Radovićem (69. minut).

Odlično fizički pripremljen Borac nije se libio da napadne vicešampiona i - posle prodora pored Emeghare i Nenada Brnovića, pao je Spasojević - penal. Boban Stojanović je ponovio preciznost sa Marakane - 1:1, 79. minut.

Minut pre zaustavnog vremena sudija je pokazao da je neko u šesneastercu Borca igrao rukom. Ko? Teško je reći, jer tom nekome nije ni pokazan žuti karton. Dragan Ćirić je preuzeo odgovornost. Bivši golman Partizana Radiša Ilić, odbranio je nedovoljno jak udarac…