pišite nam

28. LETNJE OLIMPIJSKE IGRE - ATINA 2004. (13. - 29. AVGUST)

Vaterpolo reprezentacija Srbije i Crne Gore izgubila od Mađarske 4:6

Delfini bez nišana

Plavi igrali odličnu odbranu, ali greške u napadu koštale ih poraza od olimpijskih šampiona

SCG - Mađarska 4:6 (1:0, 2:3, 1:0, 0:3)

Bazen "Akvatik centar".
Sudije: S. Borel (ŠPA), R. Petrolini (ITA).

SCG: Šefik (9 odbrana), Trbojević 2, Nikić, Udovičić, Savić, Ikodinović, Jelenić, Gojković, Ćirić, Šapić 1, Vujasinović 1, Jokić, Kuljača.
Mađarska: Seči (7 odbrana), Varga, Maradas 1, A. Štajnmec 1, Kašaš 1, Vari, Kiš 2, Benedek, Fodor, Gergelji, B. Stajnmec, Molnar, Biroš 1.

Vaterpolisti Srbije i Crne Gore izgubili su u derbiju prvog kola olimpijskog turnira od reprezentacije Mađarske rezultatom 6:4 (0:1, 3:2, 0:1, 3:0).

Od početka utakmice igralo se veoma tvrdo, tako da je u prvoj četvrtini postignut samo jedan gol. Minut i po pre isteka prve četvrtine, zbog udaranja protivničkog igrača je sa pravom zamene isključen Aleksandar Ćirić.

U drugom periodu olimpijski šampioni stižu do vođstva 3:1, ali su plavi golovima Vujasinovića i Trbojevića uspeli da izjednače. U trećoj četvrtini, dominirao je Denis Šefik koji je odbranio nekoliko teških udaraca, a Trbojević donosi prednost našoj reprezentaciji pred poslednjih sedam minuta. Međutim, Mađari furiozno kreću i brzo stižu, prvo do izjednačenja, odmah posle toga i do sigurnog vođstva koje su održali do kraja meča.

Nemačka - Grčka 5:4

Greške u fazi napada, koje su izabranici Nenada Manojlovića napravili, odlična odbrana nije mogla da nadoknadi, tako da je poraz na startu bio neminovan.
Opšti je utisak da su sudije Borel iz Španije i Petrolini iz Italije umnogome kumovali porazu. U prve dve četvrtine čak sedam puta su isključivale naše igrače, a samo dva puta mađarske.

Sutra plave čeka novi duel u A grupi, a protivnik je selekcija Rusije koja je u prvom meču bila bolja od Kazahstana rezultatom 5:2.