Mlada reprezentacija SCG pobedom startovala na EP

Ukrajina na kolenima

SCG - Ukrajina 90:62 (23:7, 22:22, 23:9, 22:24)

SCG: Aleksić 3, Šljivančanin 6, Stajić 4, Rašić 12, Marković 5, Ratkovica 4, Koljević 14, Rakočević 8, Vukosavljević 13, Perović 15, Mišanović 2, Radenović 4.
Ukrajina: Zabirčenko 10, Jevsejevič 6, Ponomarenko, Švets 10, Diajtlovski, Podolijan 2, Gorbenko 3, Ševčenko, Olijnik 13, Čemjakin 6, Pečerov 6, Orlenko 6.

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije i Crne Gore pobedila je u prvom meču na Evropskom prvenstvu selekciju Ukrajine, rezultatom 90:62.

Posle samo deset minuta igre, oko dve stotine gledalaca koliko ih je bilo u dvorani u Brnu, bilo je svesno da neizvesnosti i uzbuđenja u ovom duelu neće biti. Plavi su već u prvoj četvrtini razbili Ukrajince 23:7 i do kraja utakmice selektor Stevan Karadžić je mogao mirne duše da priprema taktiku za naredne protivnike.

Ukrajina, koja je nedavno osvojila prvo mesto u Dalasu, na nezvaničnom prvenstvu sveta, nadigrana je u svim segmentima igre.
- Odlučila je jaka odbrana, naročito u prvoj i trećoj četvrtini - izjavio je posle utakmice trener plave reprezentacije Stevan Karadžić. - Visoko vođstvo mi je omogućilo da minutažu rasporedim na sve igrače, a da zbog toga rezultat nije trpeo, što je svakako ohrabrujuće.

Najbolji igrač meča bio je Kosta Perović sa 15 poena i pet skokova, a sledeća utakmica na programu je već danas. Plavi se sastaju sa vicešampionom sveta Litvanijom, koja je juče pobedila Belorusiju ubedljivim rezultatom 81:47.