Raspucani Kobi Brajant nadigrao raspucanog Trejsija Mekgrejdija

Dankana nema, bez

njega se ne može

Malo je falilo da Orlando na čelu sa Trejsijem Mekgrejdijem priredi veliko iznenađenje i pobedi Lejkerse u njihovom "Stejpls centru". Ali, Brajant se probudio na vreme.

U noći između ponedeljka i utorka Kobi je u prvom poluvremenu ubacio jedan jedini poen. U nastavku, poboljšao je učinak sa 37 novih. Posebno je bio raspoložen u poslednjoj četvrtini, kada je zatrpao koš Magičnih sa čak 24 poena i tako izjednačio rekord NBA lige u pojedinačnom učinku u jednoj četvrtini. Bilo je to sasvim dovoljno da se stigne velika prednost gostiju koji su u pojedinim momentima vodili sa čak 19 poena. U produžetku se Mekgrejdi umorio, tako da je konačan rezultat bio 113:110.

Rezultati

Hjuston - Feniks 97:99
G. Stejt - San Antonio 97:80
LA Lejkers - Orlando 113:110

Feniks je u gostima, takođe u produžetku, savladao Hjuston i to pre svega zahvaljujući raspoloženom Šonu Merionu koji je odigrao celu utakmicu i završio sa 29 poena. I Žarko Čabarkapa je dao svoj doprinos - pet poena i dva skoka.

Tima Dankana nema i bez njega se ne može - ukratko bi mogao da glasi rezime devet utakmica Sparsa bez najboljeg igrača lige (pet pobeda, četiri poraza), kao i meča sa Golden Stejtom. Šampioni su izgubili i drugu utakmicu u poslednja 24 sata, a ovoga puta najviše muka im je zadao Ričardson.