[an error occurred while processing this directive]  

[an error occurred while processing this directive]  

I n t e r n e t   i z d a n j e

Nedelja, 25. 1. 2004.

 
 
[an error occurred while processing this directive]

vesti dana

arhiva

vaša pisma

istorijat

redakcija

kontakt

pomoć

pišite nam


Refleks ubedljiv protiv Zadrana

Mesec prvi, žrtva sedma

Refleks - Zadar 98:84 (24:19, 27:16, 21:19, 26:30)

Dvorana: FMP Železnik.
Gledalaca: 1.500.
Sudije: Žurapović, Vučković, Boltauzer.

Refleks: Frimen 10, Stefanović 4, Aškrabić 8, Zoroski 18, Jorović 10, Mandić 3, Krstović 7, Popović 2, Majstorović 10, Ilić 8, Plisnić 4, Kimani 14.
Zadar: Stipčević, Vladović, Ivanov, Longin 18, Pestić 14, Kovačić, Spralja 3, Marčelić 19, Dijan, Banić 8, Lalić, Miks 22.

Januar definitivno protiče u znaku Refleksa. Najnovija žrtva pulena Vlade Đurovića, sedma po redu u prvom mesecu 2004. godine, bio je Zadar, branilac titule u regionalnom takmičenju, sa kojim su se košarkaši iz beogradskog predgrađa poigravali tokom cele utakmice 18. kola Jadranske lige.

Za razliku od prvog ovosezonskog susreta, kada je Refleks kao gost slavio u "Jazinama", sinoć je neizvesnost oko pobednika trajala neuporedivo kraće. Svega dvadesetak minuta. Gosti nisu imali adekvatno rešenje za Aškrabića, Frimena i pre svega Kimanija tako da je Refleks na odmor otišao sa 16 poena prednosti. U nastavku se ništa nije promenilo, gosti su tonuli sve dublje, pa su već polovinom treće četvrtine na scenu stupili domaći juniori, koji su nastavili tamo gde su njihove starije kolege stale.

Na veliko zadovoljstvo publike, koja je burno pozdravljala svaki kontakt sa loptom Mileta Ilića ili Vukašina Mandića.
- Na kraju, ispalo je i bolje nego što sam očekivao - bile su reči Vlade Đurovića. - Ko je mislio da će neuspeh u Novom Sadu ostaviti traga na nas, taj je mnogo pogrešio. Ovom pobedom obezbedili smo mesto među četiri najbolje ekipe, a da li ćemo biti prvi na tabeli ili ne, to nije toliko bitno.

A. Jovanović


vesti po rubrikama

^sport

16:05h

Plavi rukometaši večeras u poslednjem meču prvog kruga: Poljska mora pasti

16:15h

Goran Bunjevčević nigde iz Londona: Kakva Bastija, kakvi bakrači!

16:25h

Ekspedicija Spartaka jedva preživela let iz Antalije

16:40h

Tajson nasrnuo na obožavaoce

16:50h

Slavoljub Muslin kažnjen sa 60.000 dinara zbog komentara suđenja na Karaburmi

16:55h

Fudbaleri Partizana večeras putuju na pripreme u Dubai

17:05h

Dobrotvori u kopačkama

17:10h

Jovan Koprivica, snažno krilo Crvene zvezde, uskoro počinje da trenira sa loptom

17:20h

Ubedljiv poraz Sakramento Kingsa u Memfisu, Klipersi savladali Jutu

17:30h

Muškarci skijali u Kicbilu, dame vozile veleslalom u Mariboru

17:45h

Australian Open: Eliminisani Nenad Zimonjić i Venus Vilijams

00:10h

Refleks ubedljiv protiv Zadrana

00:20h

EP u Sloveniji: Petrić završio takmičenje, Lisičić odbio da ga zameni

   


     


FastCounter by LinkExchange