pomoć

pišite nam

U Novom Sadu završeno EP u stonom tenisu za mlađe kategorije

Našima četiri medalje

NOVI SAD- Stonoteniseri Srbije i Crne Gore na minulom 46. evropskom prvenstvu za mlađe kategorije održanom u Novom Sadu osvojili su četiri medalje - dva srebra i dve bronze. Prvu medalju za našu zemlju (srebrnu) osvojila je ženska juniorska reprezentacija, dok su se u pojedinačnoj konkurenciji medaljama okitile juniOrka Ana Marija Erdelji i kadetkinja Gabrijela Feher.

Erdeljijeva je u paru sa Rusom Arturom Grigorijevim stigla do finala, gde su ih čekali branioci titule nemački par Sus- Ror. Bila je to velika prilika da se plavi okite najsjajnijim odličjem, ali su Nemci bili bolji i slavili sa 3:1. Gabrijela Feher se u kadetskoj konkurenciji plasirala u dva polufinala, u singlu i u miksu, i u oba doživela poraze. U dublu sa Mađarom Davidom Zombatijem poražena je od češko- mađarske kombinacije Švarcer- Perger (0:3), dok je u singlu sa 4:2 izgubila od Mađarice kineskog porekla Li Bin.

Opšti utisak je da su naši stonoteniseri ukupno ostvarili dobar rezultat, ali i da je broj medalja uz malo sportske sreće mogao biti i veći. Posebno treba izdvojiti srebrnu medalju juniorki, jer je to prva medalja ekipna medalja u ovoj konkurenciji posle 15 godina. Inače, najuspešnija reprezentacija na ovom, izvanredno organizovanom prvenstvu, je selekcija Nemačke čiji su stonoteniseri osvojili šest zlatnih medalja, dve u ekipnoj i četiri u pojedinačnoj konkurenciji.