SNAGA

U derbiju kola na Karaburmi, OFK Beograd i Partizan igrali bez pobednika 1:1

Lider posustaje

Domaće u vođstvo doveo Koroman, izjednačio mladi Lazović na početku drugog dela

Derbi kola na Karaburmi posle žestoke, bespoštedne borbe završen je najpravednije: OFK Beograd - Partizan 1:1. Da uistinu mogu da ponesu epitet "lude družine" plavo-beli su potvrdili još jednom odličnom partijom protiv favorizovanog rivala, i to sve u sedam dana od poraza u Kragujevcu i kup-eliminacije od Sartida. S druge strane, kriza Partizana je produbljena, ogromna bodovna prednost istopila se kao sveća i crno-beli s sada u situaciji da se za naziv jesenjeg prvaka bore u direktnom duelu s Obilićem na Vračaru.

OFK Beograd - Partizan 1:1 (1:0)
Strelci: Koroman u 42. za OFK Beograd, a Lazović u 51. minutu za Partizan. Omladinski stadion. Gledalaca: 4.000. Sudija: Nebojša Rabrenović (Podgorica) 6. Žuti kartoni: Popović, Kolaković, Jokić (OFK Beograd), Ivić, Savić, Trobok (Partizan).

OFK BEOGRAD: Stevanović 7, Stanojević 6,5, Drageljević 7,5, Jokić 7, Popović 6,5, Stančić 6,5, Pavićević 7, Filipović 7, Peković 7 (od 90. Grnčarov -), Koroman 7,5, Kolaković 6,5 (od 90. Ivelja -).
PARTIZAN: Radaković 6,5, Jeremić 7, Stojanoski 6,5, Nuhi 6,5, Savić 6, Duljaj 6,5, Trobok 6,5, Ivić 7 (od 71. Vukić -), Ilić 6,5, Delibašić 5,5 (od 46. Lazović 7,5), Ranković 7.
Igrač utakmice: Milan Drageljević (OFK Beograd).

Trener Partizana Ljubiša Tumbaković
Ne zameram igračima|
Trener Partizana Ljubiša Tumbaković nije bio zadovoljan remijem, ali...
- Nemam šta da zamerim mojim igračima. Znali smo kvalitete OFK Beograda i posle svega bilo bi najpravednije da su obe ekipe iz ovog meča mogle da osvoje po tri boda - istakao je Tumbaković.

Trener OFK Beograda Dragoljub Bekvalac\
I bod i igra
Dragoljub Bekvalac je osvojio prvi bod na klupi OFK Beograda.

- Bod protiv ovakvog Partizana sigurno možemo da smatramo za uspeh. Ipak, najzadovoljniji sam utakmicom, igrom i borbenošću moje ekipe po veoma teškom terenu - podvukao je Bekvalac.

Izvinjenje Koromana
Najbolji fudbaler OFK Beograda ove jeseni Ognjen Koroman imao je fizičko-verbalni duel s Igorom Duljajem u završnici meča. Ipak, sve se završilo sportski.
- Želim da se javno izvinim Duljaju za nehotičan udarac u lice. Nije bilo namerno, sve se desilo u žaru borbe - rekao je Koroman.

Od početka meča igralo se muški, čvrsto u svakom duelu, za svaku loptu. Ali, izostale su prave šanse za gol, sve do samog finiša. Težište igre sve više se u tim trenucima selilo na polovinu Partizana, a onda je sevnuo izvrstan pas Kolakovića za neuhvatljivog Koromana koji neometano prima loptu na ivici šesnaesterca, pored uspavane odbrane gostiju, polazi ka Radakoviću, "lomi" protivničkog golmana i levom nogom plasira loptu u mrežu. Velika radost "romantičara", specijalista za velike utakmice, koji su znali da sačuvaju prednost do odmora.

Ipak, po izlasku iz svlačionice Tumbaković povlači presudan potez: u vatru baca golobradog Lazovića umesto indisponiranog Delibašića.

Omladinski reprezentativac Jugoslavije već posle šest minuta odužio se treneru za ukazano poverenje pošto je znalački krunisao akciju Ivića i Ilića. Loptu je ukrotio, povukao u kaznenom prostoru i kada je Stevanović pošao da blokira šut, Lazović vešto pogađa mrežu. Po običaju, Partizanu gol daje krila, crno-beli stežu obruč oko domaćina, ali bez prave prilike. Milan Drageljević izvanredno komanduje odbranom OFK Beograda i sve akcije lidera zaustavljaju se nadomak šesnaesterca. I nije trebalo mnogo domaćima da se ponovo oslobode pritiska i ozbiljno zaprete. Šut iz daljine oprobali su Koroman i Peković, koji su i zadavali najviše muka prilično trusnoj odbrani Partizana, ali su i preterivali sa soliranjem.

Finiš je doneo najveća uzbuđenja. U 80. minutu opasan napad OFK Beograda mogao je da reši Kolaković, ali je sa svega pet metara šutirao preko gola. Već u narednom napadu Partizan stvara jednu od najboljih prilika. Posle dosta kombinovanja lopta dolazi do Saše Ilića koji je međutim samo trenutak više oklevao i Stevanović je padom u noge sprečio kapitena crno-belih da postigne gol. Fajtersko drugo poluvreme završeno je u dominaciji gosta, sa dve-tri kontre "romantičara", ali nijedan od ataka oba rivala nije krunisan pogotkom. Stoga, na Karaburmi svakom po bod - pošteno.

B. Cvetojević

16:48h U derbiju kola na Karaburmi, OFK Beograd i Partizan igrali bez pobednika 1:1
16:54h Crvena zvezda golovima sa 11 metara stigla do pobede protiv odličnih Pljevljaka 3:1 (1:1)
16:56h Obilić u nadoknadi vremena savladao Sutjesku 2:1
16:57h Novi predsednik FSJ Dragan Stojković o aktuelnom fudbalskom trenutku
16:50h Vojvodina i Mladost igrali bez golova - 0:0