-kontakt Kako da koristim ovaj sajt? Pošaljite nam pismo... Vesti dana Arhiva Vaša pisma Istorijat našeg lista Redakcija Stupite u kontakt sa nama

SNAGA

1. Jul 2000 23:30 (GMT+01:00)

Početak serije

Danas (15 TV), plavi se sastaju sa selekcijom SAD

Ohrabrujuća pobeda izborena nad aktuelnim olimpijskim šampionom, selekcijom Holandije, vratila je plave odbojkaše na kolosek koji vodi do finalne utakmice turnira u Roterdamu. Kao da im je jučerašnji debakl u susretu sa Rusijom upalio sve alarme, jugoslovenski reprezentativci su u duel sa selekcijom domaćina krenuli odlučno. Uz igru koja je obećavala, izrazito napadački poentirali su prvi set. Nastavak susreta donosi reakciju Holanđana i plašljiv odgovor naših momaka, koji u tim trenucima igrom neodoljivo podsećaju na brodolom protiv Rusa. Uz takav otpor, domaćoj selekciji nije bilo teško da izjednači.

Izmena u pravo vreme donosi i promenu na terenu. Ulaskom Vanje Grbića i Miljkovića sredinom trećeg seta, reprezentacija Jugoslavije dobija potrebni insulin, pomoću kog osvaja set i prelazi u vođstvo. Dobri pri servisu, ubojiti na smeču, uz neprelazan blok, plavi uspevaju da nametnu igru i u potpunosti razbiju linije protivničkog tima. Posle prelaska u vođstvo od 2:1, četvrti set kao da je bio puka fomalnost, jer je u tim trenucima na terenu postojala samo jedna ekipa...

- Videli ste kako može. Posle lošeg starta našli smo sebe, a kada to uspemo onda možemo da pobedimo svakog protivnika. Sa velikim elanom idemo na Amerikance - prokomentarisao je kapiten Nikola Grbić.

Jugoslavija - Holandija 3:1 (25:19; 15:25; 25:20; 25:13)
Roterdam. Sportpalas Ahoj. Gledalaca :1500. Sudije: Lajthauzer (Nemačka), Šimojama (Japan).

JUGOSLAVIJA: Batez 8, Kovač 7, Boškan, Mešter 11, Mijić, N.Grbić 3, V.Grbić 7, Gerić 2, Vujević12 , Miljković 8, Petković, Vušurović 7.

HOLANDIJA: Latuhin, Numerdor 9, Gorcen 17, R. Šuil, M. Van De Gor, B. Van Der Gor 10, Koistra, E. Šuil, Blanže, Van Der Horst 7, Kristina, Dileman 15.

14:55h U sredu uveče (20) Crvena zvezda gost KI Klaksvika
23:30h U drugoj utakmici finala Svetske lige odbojkaši Jugoslavije pobedili Holandiju 3:1