-kontakt Kako da koristim ovaj sajt? Pošaljite nam pismo... Vesti dana Arhiva Vaša pisma Istorijat našeg lista Redakcija Stupite u kontakt sa nama

SNAGA

17. Feb 2000 14:10 (GMT+01:00)

Mančester Junajted, Bajern Barselona i Čelzi u četvrtfinalu Lige šampiona...

Četiri na stolu KECA četiri u rukavu

Posle petog kruga druge runde Lige šampiona, četiri ekipe su već u četvrtfinalu: Mančester Junajted, koji brani titulu, Bajern, prošlogodišnji finalista, Barselona i Čelzi, dok će četiri preostala keca (čitaj mesta) morati da se vade iz rukava u poslednjem kolu.

Barselona je pred 48.000 gledalaca pobedila Hertu (3:1) i najzad stigla među osam najboljih. U minule dve godine, pod vođstvom Luisa van Gala, Katalonci su ispadali već u prvom krugu a sada su najuspešnija ekipa.

Porto, u kojem je Ljubinko Drulović bio na terenu 90 minuta i jedan od najboljih, propustio je veliku šansu da obezbedi plasman, vodio je 2:0, da bi Milan Fukal izjednačio u 90 i nekom minutu. Isti igrač je i nedelju dana ranije doneo pobedu Sparti nad Hertom (1:0), u 94. minutu! Ipak, Portugalcima je dovoljan bod u Berlinu, u svakoj varijanti, pa čak i da Česi pobede Barselonu jer su slavili u Pragu sa 2:0. Međutim, ako izgubi, a Sparta dobije, dalje će češki tim.

U grupi "B" Mančesre Junajted mirno putuje u Valensiju, kojoj je dovoljan bod kod kuće da ode među osam najboljih. Fiorentina ima prolaz samo ako pobedi a mančesterske "bebe" trijumfuju protiv Valensije. Fiorentina je porazom na "Old Trafordu" (3:1), dakle, verovatno rekla zbogom Ligi šampiona, a naš Predrag Mijatović je na terenu bio 63. minuta.

Bajern je pred 21.000 na Olimpijskom stadionu u Monhenu overio vizu, a Real i Dinamo su remijem produžili "agoniju". Naime, Madriđani i Kijevljani imaju isti broj bodova, ali je prednost na strani kraevskog kluba zbog pobede u gostima. Rozenborg će dočekati real, a Dinamo Bajern, pa kom opanci...

Najzad, u grupi "D" Čelzi sigurno ide dalje, pitanje je samo kao prvi ili drugi. Naime, Vijalijevoj četi je dovoljan i bod protiv Lacija u Londonu, dok će Holanđani i Italijani gledati i sebe, ali i protivnika, ne bi li se našli u četvrtfinalu.

Za Fejenord, protiv Čelzija, Radoslav Samardžić je igrao 69. minuta, dok su u timu Lacija bili Siniša Mihajlović 50 i Dejan Stanković 68. minuta.

Dakle, pred poslednja četiri kola četiri keca su već na stolu, a četiri ostaju do poslednjeg minuta, u rukavu.

Jovan Sekulić

Batiju prijaju Ostrvljani

Gabrijel Omar Batistuta je golom protiv Arsenala, u prvom krugu, odveo Firentinu u drugi deo takmičenja, ali njegovi golovi protiv Mančester Junajteda, po svemu sudeći neće doneti radost klubu. U Firenci, dva puta je zatresao mrežu Mančestera (2:0), na "Old Trafordu" ponovo postigao gol, za pamćenje. I Endi Kol je bio strelac, a sa 14. golom u Ligi šampiona izjednačio je klupski rekord legendarnog Denisa Loua.

Samo Stanković

U Kupu UEFA, jedina lasta bio je Jovan Stanković. Ali ni on nije Majorki doneo proleće pošto je Galatasaraj na sunčanom ostrvu slavio sa 4:1! Naš internacionalac, uprkos katastrofi, nije igrao slabo, naprotiv, jedini je u španskom timu bio na nivou, probijao, centrirao...