GLAS JAVNOSTI  

 

I n t e r n e t   i z d a n j e

Subota 17. 2. 2007.

 
 

Glas javnosti 24 sata sa Vama... najnovije vesti iz zemlje i sveta...

   vesti dana

   arhiva

   vaša pisma

   istorijat

   redakcija

   kontakt

   pomoć

   pišite nam

 

 

Zašto nema saradnje Doma zdravlja LJubovija i Zdravstvenog centra Loznica

Prebijaju dugove preko leđa pacijenata

LJUBOVIJA - Dom zdravlja u LJuboviji nema specijalističke službe pa lekari pacijente upućuju u Loznicu. Ali, od nove godine, pacijenti iz LJubovije, sa uputom za laboratoriju Zdravstvenog centra u Loznici vraćaju se neobavljenog posla. Razlog su, verovatno, neregulisani odnosi između Doma zdravlja LJubovija i Zdravstvenog centra Loznica, a ispaštaju pacijenti.

- Oduvek smo u loznički Zdravstveni centar slali pacijente na one analize koje mi u Domu zdravlja ne radimo. Za te analize loznički zdravstveni centar dobija sredstva od Republičkog zdravstvenog fonda. Zašto su oni prestali da primaju naše pacijente, ne znamo, nije stiglo nikakvo obaveštenje. Za slučaj smo saznali od pacijenata koji su tek u Loznici, posle puta od skoro 70 kilometara, na šalteru saznavali da neće biti primljeni. Pacijenti su ogorčeni i mora se brzo naći neko rešenje - kaže dr Snežana Petrović, načelnik biohemijske laboratorije ljubovijskog Doma zdravlja.

U lozničkom zdravstvenom centru ne negiraju da ne primaju pacijente iz LJubovije, i kažu da su za sve krive pare.

- Problem je u onim analizama koje mi ne možemo da radimo. Takve pacijente šaljemo u Zemun, u Institut INEP, ali u LJuboviji odbijaju da plate njihove fakture - izjavio je Živorad Jokić, načelnik za finansije Zdravstvenog centra "Dr Milenko Marin" u Loznici.
- Mi pacijente nećemo da šaljemo Institutu INEP, jer oni nisu u mreži zdravstvenih ustanova koje finansira Fond zdravstvene zaštite, pa samim tim Fond neće da nam prenosi sredstva za njih. Nadam se da će se sve rešiti ovih dana jer nam predstoji potpisivanje ugovora o finansiranju za ovu godinu - rekao je dr Dragan Petrović, direktor Doma zdravlja "LJubovija".

M. I.


vesti po rubrikama

^Srbija

Zašto nema saradnje Doma zdravlja LJubovija i Zdravstvenog centra Loznica
Neobičan slučaj Olivere Jovanović iz Majdanpeka
Najsiromašniji traže pomoć za hleb i sahrane
Užički prevoznici na muci zbog "najezde" nelegalnih taksista
Ispravne pribojske kobasice
Počela privatizacija "Viskozinih" fabrika
   
 


     


FastCounter by LinkExchange