pomoć

pišite nam

Bajern slavio protiv Herte i izbio na čelo Bundeslige

Pantelić uzalud pogodio

Za sve postoji prvi put, a Bajern je juče na svojoj "Alijanc areni" uspeo da Herti nanese prvi ovosezonski poraz (4:2) i tako ponovo zasedne na čelo tabele Bundeslige. Bavarci su, golovima Roja Makaja i Vilija Sanjola, već u prvih 15 minuta berlinskoj ekipi jasno stavili do znanja da u Minhenu neće moći ni bod da iščupaju.

BUNDESLIGA, 7. KOLO

REZULTATI: Majnc - Alemanija 1:3 (1:2), Bajern - Herta 4:2 (2:0), Bohum - Verder 0:6 (0:1), Hamburger - Šalke 1:2 (1:1), Hanover - Ajntraht 1:1 (1:0), Borusija Menhengladbah - Volfsburg 3:1 (2:1), Štutgart - Bajer Leverkuzen 3:0 (1:0). NEDELJA: Kotbus - Borusija Dortmund, Nirnberg - Arminija (17).

Klaudio Pizaro je u 53. minutu rezultat povisio na 3:0. Ipak, Malik Fathi u 58 minutu smanjuje na 3:1, a naš reprezentativac Marko Pantelić 15 minuta kasnije, sjajnim šutem sa ivice šesnaesterca, gostima daje ozbiljnu nadu da možda ipak mogu da sustignu veliku prednost domaćina - 3:2.

Međutim, radost gostujućih navijača trajala je samo pet minuta, koliko je prošlo dok Lukas Podolski nije stavio rezultatsku tačku na ovaj meč - 4:2. U drugom derbiju sedmog kola, Šalke Mladena Krstajića je slavio na gostovanju u Hamburgu (2:1). Srpski štoper pružio je još jednu dobru partiju, za razliku od Danijela Ljuboja kojeg je u ekipi Hamburgera već na poluvremenu zamenio Mario Filinger.

Gosti su golovima Atintopa u 16. i Bordona u 53. u dva navrata dolazili u vođstvo na "AOL areni", dok je jedini gol za Hamburger postigao Trohovski u 30. minutu. Pobedi Šalkea "kumovao" je i vezista domaćih, David Jarolim, koji je još pre kraja prvog poluvremena uspeo da zaradi crveni karton.