pomoć

pišite nam

Pobedom nad FMP-om crno-beli se povratili posle poraza u Atini

Partizan se uspravio

Verovatno će FMP imati nekoliko zamerki na suđenje u poslednjoj četvrtini, ali to ne umanjuje značaj tesne pobede Partizana u devetom kolu Jadranske lige, rezultatom 73:71. Ne sveopšti, već značaj za igrače Partizana, koji su velikim preokretom u trećoj deonici "utakmice koja je morala biti dobijena", najavili izlazak iz krize. Barem do sledeće utakmice u Evroligi...

Posle dobrog starta i vođstva na kraju prve četvrtine, igračima aktuelnog šampiona naše zemlje pala je koncentracija u drugoj deonici, što su izabranici Vlade Vukoičića znali da iskoriste, pa se u nekim trenucima činilo da će crno-beli opet pretrpeti težak debakl. Međutim, uloge su se zamenile u drugom poluvremenu, iako je Partizan ubrzo ostao bez Dejana Milojevića (četiri poena, sedam skokova), koji je zbog pet ličnih grešaka morao prerano da napusti parket dvorane u Železniku. Izabranici Dušana Vujoševića imali su više živaca u neizvesnoj završnici, ali i daleko više sreće od igrača FMP, tako da su zasluženo došli do sedme pobede u regionalnom takmičenju.

- Nije lako ni meni, ni igračima da se vratimo na parket posle poraza poput onog u Atini. Važno je da smo našli snage da preokrenemo utakmicu - rekao je trener Dušan Vujošević.

Njegov kolega na klupi FMP-a je rekao:
- Mlad sam i neiskusan trener i treba mi vremena da pogledam kasetu i vidim šta to nije valjalo u našoj igri. Nisam zadovoljan rezultatom, bila je to utakmica puna emocija i naboja i svi smo želeli pobedu. Suđenje ne komentarišem, a nisam zadovoljan igrom svoje ekipe-zaključio je Vlada Vukoičić.

FMP - Partizan 71:73

(17:19, 26:14, 14:23, 14:16)
FMP: Cvetković 3, Jorović 11, Ilić 8, Marinović 14, Vasić 15, Krstović 3, Popović 1, Radinović, Todorović 2, Rašić 6, Pantić 4, Savanović 4.
PARTIZAN: Bogdanović 6, Braun 15, Lončar 10, Perović 14, Šuput 12, Tripković, Stefanović, Bakić 7, Borovnjak 2, Veličković, Peković 3, Milojević 4.