pišite nam

Partizan savladao Budućnost (BD) u 12. kolu Meridijan Superlige

Bodovi za Batu

Crno-beli istrčali na teren u dresovima sa brojem 4, u znak podrške saigraču Zoranu Mirkoviću, kome predstoji pauza zbog tri polomljena pršljena

Partizan je pobedio i u drugoj uzastopnoj utakmici, ovoga puta na svom stadionu, protiv Budućnosti iz Banatskog Dvora - 2:0. Prvu pobedu treneru Jirgenu Reberu na domaćem terenu doneli su Srđan Radonjić iz penala i Nebojša Marinković, koji je bio strelac i u poslednjoj prvenstvenoj pobedi crno-belih 18. septembra protiv Vojvodine.

Igrači kluba iz Humske istrčali su na teren u dresovima sa brojem 4, u znak podrške saigraču Zoranu Mirkoviću kome predstoji pauza zbog tri polomljena pršljena, i potom ih bacili u publiku prepunu dece.

Malobrojni gledaoci videli su prilično dosadno prvo poluvreme, u kome su za pamćenje samo stativa Pjera Boje i penal nad Albertom Nađem, koji je iskoristio Radonjić. Drugi deo igre je u potpunosti pripao aktuelnom šampionu, koji je stvarao šanse, ali su šuteve Brnovića, Boje i Vukčevića zaustavili odlični golman Radanović i prečka.

Ipak, spasa nije bilo u 85. minutu, kada je Marinković, posle kornera Marka Lomića, naleteo na odbijenu loptu sa ivice šesnaesterca i poslao je pod prečku za konačnih 2:0.

Strateg crno - belih Reber, bio je zadovoljan pobedom:
- Trebalo je da damo još neki gol. Igra je bila tečnija u drugom poluvremenu. Igrali smo dobro, stvarali šanse, ali su protiv nas bili stativa i golman - zaključio je Nemac, koji je potom igračima dao slobodan dan.