pišite nam

U prvom meču 6. kola Jadranske lige, Crvena zvezda slavila u Laškom

Zvezdi Slovenci "topovska hrana"

Posle Olimpije, Zvezda bolja i od Pivovarne. Beograđane je do trijumfa predvodio Dragojlović sa 27 poena i 7 skokova

Košarkaši Crvene zvezde nose ceo plen sa mini turneje po Sloveniji. Posle Olimpije, "crveno-beli" su bili bolji i od Pivovarne Laško, u prvoj utakmici 6. kola Jadranske lige 74:87 (12:17, 19:19, 26:22, 17:29)

Učenici Dragana Šakote su pobedu obezbedili u furioznoj završnici, u kojoj su poslednjih pet minuta meča rešili u svoju korist 21:8 i slomili otpor domaćina. Zvezdu je do četvrtog trijumfa u regionalnom takmičenju predvodio Vladislav Dragojlović sa 27 poena i 7 skokova, a odličnog saradnika imao je u Džerodu Hendersonu strelcu 21 poena.

Posle nešto sigurnije igre "crveno-belih" u prvoj četvrtini, ostatak utakmice je protekao u izjednačenoj borbi, u kojoj su se ekipe često smenjivale u vođstvu. Sve do 35. minuta činilo se da će pobednika odlučiti jači nervi u dramatičnoj završnici, ali su na scenu tada stupili gosti iz Beograda, pre svih Henderson i Dragojlović.

Pri rezultatu 66:66 tamnoputi plejmejker Zvezde je poveo svoj timu u seriju koju je nastavio Dragojlović, a završili Radivojević i Jeretin. Za nepuna tri minuta ekipa sa Malog Kalemegdana je nokautirala domaćina serijom od 16:2, posle koje je stekla nedostižnih 14 poena prednosti (82:68) i rešila pitanje pobednika.

Dragojlović je sa 27 poena, uz samo dva promašaja iz igre (13/15) bio centralna figura utakmice, Henderson je dodao 21, a "dvocifren" je bio i Bjelica sa 10 poena. U poraženom timu najefikasniji su bili MekMilan, Ičaki i Milačić sa po 14 poena.