pišite nam

Plavi mladi reprezentativci dobrom igrom i pobedom nad Slovenijom ponovo vratili veru u naš fudbal

Perović: Ovako treba!

Teren je bio jako težak za igru, nismo nastupili u kompletnom sastavu, ali smo ipak pobedili i pokazali kako se igra u dresu sa državnim grbom

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije i Crne Gore ostvarila je sigurnu pobedu na gostovanju u Ljubljani gde je odmerila snagu sa slovenačkim vršnjacima: Slovenija - Srbija i Crna Gora 1:3 (0:1). Tako je trenerski tandem plavih u sastavu Tomislav Sivić - Dragan Vujović uspešno odmenio selektora Vladimira Petrovića koji je pred polazak na Olimpijske igre na Terazijama 35 ostavio spisak igrača za duel sa "janezima".

Lazar Popović, napadač Čukaričkog koji je postigao pobedonosni gol na debiju nove generacije "plavih nada" u Beogradu protiv Norveške (1:0), ovoga puta se kao prvi upisao u listu strelaca, i to u 32. minutu. Taj pogodak glavom na centaršut Baste bio je za konačnih 1:0 u prvom poluvremenu, a onda je vođstvo, na asistenciju Vukelje, uvećao Perović udarcem iskosa sa 6-7 metara i to 11 minuta pre nego što je Burgić smanjio na 1:2 u 61. minutu susreta.

Đorđević tri meseca van terena

Naš fudbalski internacionalac Predrag Đorđević bio je na spisku selektora Ilije Petkovića za sinoćnju prijateljsku utakmicu sa nacionalnim timom Slovenije. Prema dogovoru, kreator igre Olimpijakosa trebalo je da se priključi reprezentaciji u Ljubljani, ali je umesto njega iz Atine stigla vest o povredi. Iskusni vezista na nedeljnom treningu povredio je ligamente kolena i prema prvim procenama predstoji mu duža pauza. Đorđević će već u sredu biti operisan, posle čega sledi tromesečna rehabilitacija.

Mogli su Slovenci i ranije do pogotka, ali nisu iskoristili jedanaesterac što je bio dodatni udarac na njihovo ionako poljuljano samopouzdanje. Treći gol i ubedljivu pobedu našoj reprezentaciji doneo je prvotimac novosadske Vojvodine Ljubiša Vukelja koji je golmana slovenačke mlade reprezentacije savladao u poslednjim trenucima utakmice, i to posle jednog loše procenjenog centaršuta od strane odbrane domaćina.

- Mislim da smo odigrali jako dobro, iako je teren bio izuzetno težak i gotovo nemoguć za igru. Pritom, za nas su nastupili neki fudbaleri kojima je ovo prvi put da igraju za mladu reprezentaciju, što je uz odsustvo nekih članova olimpijskog tima, bila dodatna otežavajuća okolnost. Naravno, kada svi budemo na okupu - sve će biti mnogo bolje, ali ponavljam, ni ovo što smo prikazali u meču sa Slovencima nije bilo loše. Naprotiv, igrali smo taman onako kako i treba da igramo za naš državni tim - konstatovao je Marko Perović.

Slovenija - SCG 1:3 (0:1)

Strelci: Burgić u 61.za Sloveniju, Popović 32. Perović 49. Vukelja. 90. minutu za SCG
Slovenija: Nenezić, Kelhar (od 58. Komljenović), Hadžić, Urbanš (od 81. Gudić), Berko, Morec, Panić (Beširi 77.), Božičić, Štromajer (od 46. Burgić), Vršič, Mejač.
Srbija i Crna Gora: Stojković (od 61.Jović), Ivanović, Lazarević, Rnić, Bulatović (od 72. Stevanović), Bosančić (od 46. Vukelja), Radović, Basta (od 62. Davidov), Perović (od 82. Jeknić), Popović, Burzanović (od 46. Tošić) .