redakcija

kontakt

pomoć

pišite nam

Ubedljiv poraz OFK Beograda od Atletika iz Madrida (1:3) u prvom meču finala Intertoto kupa

Surova stvarnost romantičara

Primer Zline iz polufinala uliva jedinu nadu našem predstavniku za revanš u Madridu

OFK Beograd 1:3 (0:2) Atletiko

STRELCI: Simić u 64. za OFK Beograd, a Ibagaza u 18, Tores 40. (iz jedanaesterca) i Simeone u 65. minutu za Atletiko.
STADION: Karaburma.
GLEDALACA: 5.000.
SUDIJA: Nikolaj Ivanovi (Rusija).
ŽUTI KARTONI: Kontra, Barhuan (Atletiko).
OFK BEOGRAD: Damjanac 5, Ivanović 5 (od 70. Cvetković-), Baša 5,5, Jokić 5,5, Tošić 5,5, Simić 6,5, Vasković 6, Matić 5 (Božović 6), Mrdaković 5, Kolaković 6.
ATLETIKO: Neoren 6, Kontra 6,5, Kolsa 6,5 (od 80. Fernandes -), Musampa 7, Tores 7 (od 68. Paunović -), Sergi 6,5, Simeone 6,5, Agilera 6,5, Ibagaza 7,5(od 75. Arizmendi-), Perea 6,5, Ibanez 6,5.
IGRAČ UTAKMICE: Santjago Ibagaza (Atletiko)

U prvom meču polufinala Intertoto kupa OFK Beograd je na svojoj Karaburmi izgubio od Atletika iz Madrida 1:3 (0:2). Želje su bile jedno, surova stvarnost nešto sasvim drugo. Španci su bili superiorni u svim elementima igre, a naš predstavnik je samo desetak minuta, početkom drugog dela igre, pokazao da ima kvalitet. Ali, to je bilo nedovoljno za podvig.

Već u 13. minutu Kolsa je postigao pogodak i nagovestio loše popodne "romantičara", ali je glavni arbitar Nikolaj Ivanov, na znak svog pomoćnika, poništio pogodak zbog ofsajda.

Samo pet minuta kasnije Ibagaza je izvanredno izveo slobodan udarac sa udaljenosti od 20 metara, lepo nanišanio i - pogodio. Golman Beograđana je samo uspeo nemoćno da isprati pogledom put lopte do mreže. OFK Beograd nije, do kraja poluvremena, ozbiljnije ugrozio golmana Neorena. Na suprotnoj strani, Damjanac nepropisno zaustavlja mladog Fernanda Toresa, Ivanov je "primoran" da pokaže na "belu tačku", a Tores je nepogrešiv za visoko vođstvo.

U desetak minuta nastavka, domaća ekipa je uspela da ugrozi vođstvo gostiju. Prvo je Božović, koji je u poluvremenu zamenio indisponiranog Matića, u pravom kontra napadu prošao po levoj strani, usledio je centar šut, a Simić na pravom mestu u pravom trenutku i vođstvo gostiju je smanjeno. To se dogodilo u 54. minutu, a samo minut kasnije Mrdaković je imao kolosalnu šansu, izbio je sam pred golmana gostiju, mogao je da pita gde da šutira, malo je oklevao, dovoljno da njegov šut bude delimično izblokiran, onoliko da lopta ode tik pored gola.

I to je bio početak kraja OFK Beograda na ovom meču. Kazna je usledila desetak minuta kasnije, kada je Ibagaza prošao po levoj strani, pronašao Argentinca Simeonea, a ovaj sa pet-šest metara bio neumoljiv, za sigurnu pobedu.

Sledi revanš za sedam dana u Madridu. Ako se uporedi kvalitet dve ekipe jasno je sve. Međutim, Atletiko je i u meču sa Zlinom, u prethodnom kolu, dobio u gostima rezultatom 4:2, a na "Visente Kalderonu" izgubio 0:2. Dakle, ko zna. Uostalom, nada umire poslednja.

S. STOJANOVIĆ

15:20h

Počeli da pristižu učesnici košarkaškog spektakla u Beogradu

15:30h

Danas u Beogradu počinje odbojkaški turnir "Četiri nacije"

15:45h

Žarko Čabarakapa: Brazilaca i nas 200 miliona

15:55h

Dominacija superiornih pojedinaca i ekipa opasno preti zanimljivosti svetskog sporta