pomoć

pišite nam

Svetska liga za vaterpoliste

Delfini jedva protiv Amera

Vaterpolisti Srbije i Crne Gore teškom mukom su došli do pobede protiv reprezentacije SAD rezultatom 12:11 (5:0, 2:3, 2:5, 3:3), u meču petog kola Svetske lige.

Opet su se plavi vaterpolisti igrali sa živcima gledalaca na Tašmajdanu. Prvu četvrtinu izabranici Nenada Manojlovića odigrali su kao za udžbenike i činilo se da će stići do još jedne ubedljive pobede. Međutim, Amerikanci su već u drugih devet minuta čvrstom odbranom pokazali da se neće tako lako predati.

U trećem delu gosti su iz minuta u minut stizali vođstvo naše reprezentacije što im je u 25. minutu i uspelo, ali se na pauzu pred poslednju četvrtinu otišlo sa golom prednosti u našu korist. U poslednjem periodu Vanja Udovičić i Predrag Jokić dovode naš tim u vođstvo koje su održali do samog kraja. Izabranici Ratka Rudića imali su priliku da izjednače pet sekundi pre kraja susreta, ali nisu uspeli da iskoriste napad sa igračem više.

Naša reprezentacija je ovom pobedom napravila važan korak ka plasmanu na finalni turnir Svetske lige. Sledeća utakmica igra se sutra sa početkom u 18.30, takođe na Tašmajdanu.