redakcija

kontakt

pomoć

pišite nam

Mlada reprezentacija Srbije i Crne Gore poražena u finalu EP za mlade u Nemačkoj od vršnjaka iz Italije

Srebrno zlato

Greške Nikole Mijailovića i Milojevića skupo koštale plave

Foto

Kasno Danko u Bohum stiže: Lazović (u delu sa Bovom) se razigrao tek u finišu

Srbija i crna gora - Italija 0:3 (0:1)

Strelci: De Rosi u 32, Bovo u 84. i Đilardino u 85. minutu.
Stadion: Rur (Bohum).
Gledalaca: 20.092.
Sudija: Luis Medina Kantaleho (Španija) 7.
Žuti kartoni: Mijailović, Biševac, Matić (SCG), Donadel, De Rosi, Del Nero, Bovo (Italija).
Crveni karton: Mijailović u 34. i Ivanović u 90. minutu (SCG)

SCG: Milojević 6, Stančić 6,5, Mijailović 5, Baša 6, Miladinović 6,5 (od 82. Neziri -), Biševac 6,5, Ivanović 6,5, Milovanović 6 (od 64. Matić 6), Marić 6,5, Lazović 6,5, Đalović 6 (od 46. Vukčević 6,5).
Italija: Amelia 7, Moreti 7, Bonera 7 (od 90. Zakardo -), De Rosi 7,5, Palombo 7,5, Barzalji 7, Bovo 7,5, Donadel 7 (od 89. Brigi -), Đilardino 8, Mesto 7, Skuli 6,5 (od 75. Del Nero -).
Igrač utakmice: Đilardino (Italija)

Foto

Ovlažio barut: Milovanović u
duelu sa De Rosijem

Glavu gore plavi momci... Posle 14 dugih godina na Evropsko prvenstvo za mlade u Nemačkoj otišli smo kao potpuni autsajderi, a vraćamo se kao drugi na Starom kontinentu. Srebro jeste, ali, ruku na srce, sija poput zlata: Srbija i Crna Gora - Italija 0:3 (0:1).

Uprkos visokom porazu u finalnom meču od Azura, izabranici Vladimira Petrovića su, tokom turnira "osmorice", osvetlali obraz posrnulom srpsko-crnogorskom fudbalu. Bez obzira što se zlatna 1978. godina nije ponovila, Lazović i drugovi, posle 16 godina čekanja, izborili su olimpijsku vizu, što nemačkoj misiji daje posebnu težinu.

Ipak, neigranje komandanta odbrane Đorđa Jokića i napadača Andrije Delibašića, bio je veliki hendikep za našu mladu reprezentaciju (pre svega zbog skok igre). To se najbolje videlo u 32. minutu, kada je posle kornera sa leve strane De Rosi, poput duha, munjevito reagovao u našem šesnaestercu i udarcem glavom doveo Italijane u vođstvo.

Da neće biti ništa od planirane osvete za nezaslužen poraz u grupi bilo je jasno dva minuta kasnije, pošto je defanzivac plavih Nikola Mijailović, zbog neopreznog starta nad Mestom, dobio drugi žuti karton i tako ostavio saigrače na cedilu. Brojčano nadmoćniji, Italijani opasno prete preko Đilardina (37. 43. minut).

Portugalci treći

Srebrni gol pozlatio se mladim reprezentativcima Portugala. Zahvaljujući pogotku Karlitosa u 114. minutu mladi Portugalci savladali su vršnjake iz Švedske ukupnim rezultatom 3:2, i tako osvojili treće mesto na EP u Nemačkoj, a ujedno su i overili plasman na OI u Atini. U regularanom toku na stadionu "Niderhajm" u Oberhauzenu bilo je 2:2, a strelci su bili Elmander 45, Rosenborg 90. (Švedska), Vijana 76. iz penala i Ribeiro 85. minutu (Portugalija).

S obzirom na minimalano vođstvo i igrača više u polju, izabranici Klaudija Đentilija povukli su se na svoju polovinu, vrebajući šansu iz kontranapada. S druge strane, Pižonovi klinci su sve više stezali obruč oko Amelievog gola, pa su usledili pokušaji Miladinovića, rezerviste Matića i kapitena Lazovića, ali bez rezultata.

Pet minuta pre kraja, kada se činilo da će se ponoviti slične scene iz proteklih mečeva kada smo u poslednjim trenucima dolazili do pobede, odnosno izjednačenja, Ćezare Bovo je iskoristio poklon loptu Milojevića i duplirao vođstvo, da bi samo minut kasnije najbolji igrač meča Đilardinio postavio konačnih 3:0 i tako definitivno stavio tačku na pitanje novog šampiona Evropskog prvenstva za mlade.

Doček na aerodromu i u skupštini grada

Jovan Šurbatović, predstavnik gradske vlade za sport, naglasio je da organizovanog dočeka fudbalera mlade reprezentacije Srbije i Crne Gore na otvorenom prostoru u Beogradu neće biti. Za plave nade koji se vraćaju danas u popodnevnim časovima biće organizovan doček u VIP salonu aerodroma Beograd, kao i u svečanoj Sali skupštine grada.

Vukčević: Osveta sledi na OI u Atini

Simon Vukčević, najmlađi vezista plavih, dugo je ostao da leži na travi posle posle poslednjeg zvižduka španskog arbitra Kantaleha.
- Čestitam Italijanima na osvojenom zlatu. Ovoga pouta su nas nadmudrili. Mnogo mi je žao što nismo prvi, ali uprkos svemu postigli smo veliki uspeh. Nedostajalo nam je sreće. Primili smo gol iz prvog kornera na utakmici, a sekund kasnije ostali smo bez važnog igrača. Šta je tu je, idemo na Olimpijadu. Daće Bog da se tamo osvetimo Italijanima, u finalu - istakao je Vukčević.

Dejan Milovanović: Srebro nije mala stvar

Dejan Milovanović, takođe, nije krio razočaranje što plavi nisu uspeli da osvoje zlato.
- Sve je palo u vodu posle isključenja Mijailovića. Hvala publici na predivnoj podršci tokom svih 90 minuta. Iskreno, pred početak prvenstva nismo očekivali da ćemo stići do drugog mesta, jedino što smo želeli bilo je da se plasiramo na OI u Atini. Tužan sam što nismo obradovali naciju, ali ni srebro nije mala stvar - napomenuo je Milovanović.