Šampion Južne Amerike penalima savladao prvaka Evrope u Tokiju

Strelci: Tomason u 24.za Milan, Donet u 29. za Boku.
Žuti kartoni: Kafu , Kaka (Milan), Perea (Boka Juniors)

Milan: Dida, Pankaro, Maldini, Kostakurta, Kafu, Sedorf, Pirlo, Gatuzo (Ambrozini), Kaka (Rui Kosta), Ševčenko, Tomason(Inzagi)
Boka Juniors: Abondancieri, Perea, Rodrigez, Skjavi, Burdiso, Kanja, Batalja, Kaskini, Donet, Dantas, Baros Skeloto (Tavez)
Igrač utakmice: Roberto Abondancieri

Fudbaleri Boke juniors novi su klupski prvaci sveta. U 42. finalu Interkontinentalnog Tojota kupa, koji je odigran pred punim tribinama "Internacionalnog stadiona" u Jokohami, šampion Južne Amerike je tek posle penala savladao evropskog prvaka, ekipu Milana rezultatom 4:2 (1:1, 1:1).

Južnoamerikancima je ovo 22. titula, dok će Evropljani morati da sačekaju neku drugu priliku da se približe ovoj cifri. Milan je poveo pogotkom danskog internacionalca Jon Dal Tomasona u 24. minutu, ali je tim sa "Bombonjere" samo pet minuta kasnije došao do izjednačenja golom Matiasa Doneta.

Kaskini 1:3

Trener "roso-nera" Karlo Anćeloti, pred put je izjavio da se iz Zemlje izlazećeg sunca ne vraćaju bez trofeja, ipak, moraće još neko vreme da se strpe. Da se Brazilcu Kaki u prvom poluvremenu nije isprečila stativa, verovatno bi sve bilo drugačije po slavni italijanski klub.

Možda najbolju šansu imao je Ševčenko u prvom minutu drugog produžetka, ali je odlično intervenisao golman Abondazijeri. Izabranike Karlosa Bjankija, prvog trenera u istoriji duela najboljih evropskih i južnoameričkih klubova koji je tri puta osvojio "Tojota kup", nisu zaslepile zvezde roso-nera. Prepustili su inicijativu Milanezima, dok su iz kontranapada pokušavali da ugroze Didu.

Nije se posrećilo Milanu kao u finalu Lige šampiona, kada su posle izvođenja jedanaesteraca savladali Juventus. Prvo Pirlo, a zatim Sedorf i Kostakurta, katastrofalno su izveli penaltik i omogućili igračima Boke da se domognu treće titule klupskog prvaka sveta. Argentinci su se tako izjednačili sa Realom iz Madrida, Milanom, Penjerolom i Nasionalom iz Urugvaja, po broju osvojenih titula.