pišite nam

Pobedom nad Obilićem Crvena zvezda prekinula neugodnu tradiciju

Vračar najzad pao!

Obilić - Crvena zvezda 1:3 (0:1)

Strelci: Petronijević u 83. za Obilić, a Zigić u 25, Vidić u 52. (pen.) i Mrđa u 75. minutu za Crvenu zvezdu.
Stadion: Obilića.
Gledalaca: 4.000.
Žuti kartoni: Ilić, Vasiljević (Obilić), Vitakić (C. Zvezda).
Obilić: Ristović 5,5, Tadić 5,5, Rajda 5,5, Vasiljević 5 (od 70. Mitrović -), Krnjinac 5 (od 56. Petronijević 6,5), Pantić 5, Jovanović 5,5 (od 56. Đokaj 6), Đokić 5,5, Perić 5, Vargec 5,5, Ilić 5.
Crvena zvezda: Dišljenković 6,5, Marković 7, Vidić 7,5, M. Dudić 7, Vitakić 7, Mladenović 7, Krivokapić 7, Šarac 8, Perović 6,5 (od 55. Milovanović 7), Žigić 7,5 (od 70. I. Dudić -), Mrđa 7,5 (od 78. Bogavac -).
Igrač utakmice: Šarac (C. Zvezda).

Posle pet godina čekanja, crveno-beli su najzad srušili neugodnu tradiciju na Vračaru. Obilić nikako nije uspevao da pređe na polovinu gostiju, a kamoli ozbiljnije da zapreti golmanu Dišljenkoviću. Krivokapić, Mladenović, ali i Šarac odradili su lavovski deo posla na sredini terena.

U defanzivi neprikosnoven kapiten Nemanja Vidić, a Zigić u tandemu sa mladim Mrđom bio je nerešiva enigma za poslednju liniju odbrane vitezova . Sa druge strane, bivši Zvezdaš Ilić, zatim Jovanović i mlađani Krnjinac, nisu imali pravi odgovor na konstantan pritisak lidera domaćeg prvenstva, pa pobeda ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje: Obilić - Crvena zvezda 1:3 (0:1).

Premije nisu dovoljne

Trener Obilića Stevan Mojsilović, čestitao je Crvenoj zvezdi na zasluženoj pobedi i istakao da je ovo maksimum što je njegov tim mogao da uradi protiv raspoloženog rivala.
- U ovom trenutku Zvezda je, realno, bolji tim. Znali smo da nas očekuje dosta problema u skoku, ali nismo imali rešenja. Bili smo dobro motivisani od strane predsednice Cece i direktora Binića, međutim ništa nismo mogli da uradimo - istakao je Mojsilović.

Presing gostiju brzo je rezultiralo pogodkom. Krivokapić je centrirao sa desne strane, u skoku Žigić nadmašuje sve i uz malu pomoć golmana Ristovića, ali i desne stative, lopta završava u mreži - 0:1.

U drugom poluvremenu Crvena zvezda nastavlja da steže obruč oko golmana Ristovića, a posle brze kontre, libero i najiskusniji igrač Obilića Vasiljević, primoran je da sruši u nezadrživom prodoru Mrđu. Sa 11 metara bio je siguran Vidić - 0:2.

Odlično izdanje gostiju zadržalo je brojnu publiku na tribinama, uprkos kiši koja je lila kao iz kabla. Kao nagrada za pruženu podršku usledio je treći gol u mreži vitezova. U 75. minutu na centaršut najboljeg aktera meča, ali i bivšeg Obilićevca Dragana Šarca, Mrđa iz drugog pokušaja je dotukao grogiranog protivnika - 0:3. Domaćin je kasno počeo da se budi. Šutevi sa distance Đokića (72) i Petronijevića (75) odbranio je juče pomalo dekocentrisani golman Dišljenković. Ipak, Petronijević je u 83. minutu uspeo da sa dvadesetak metara zatrese mrezu Crvene zvezde i tako donekle, spasi obraz svog tima.