pomoć

pišite nam

Smederevci ponovili prošlogodišnji uspeh

Oklop tvrđi od zuba

Sjajna fudbalska predstava i dramatična završnica na stadionu kraj Stare železare. Duel ekipa koje se dobro poznaju, jer se po drugi put uzastopno sastaju u polufinalu nacionalnog kupa. Tradicija je i ovog puta bila na strani "oklopnika". Najviše zahvaljujući nervozi reprezentativnog veziste gostiju Jovana Markoskog, koji je zbog konstatnih prigovora glavnom arbitru Dejanu Stanišiću u 23. minutu zaradio prvo žuti, a odmah zatim i crveni karton: Sartid - Železnik 4:2 (1:1, 0:0).

Može se reći da je domaćin u 13. minutu oštećen za čist jedanaesterac. Matijašević je u svom šesnaestercu srušio Kostića, a u mesto na belu tačku Stanišić pokazuje žuti karton vezisti Sartida.

U nastavku igre usledio je solo prodor omalenog Mikića, potom asistencija prema bugarskom internacionalcu Šopovu koji je vešto izbegao ofsajd zamku, a na njega nepropisno startovao golman Žilić. Sudija Stanišić pokazao je u 47. minutu na belu tačku. Oči u oči kapiten Rađenović i Žilić koji izlazi kao pobednik iz ovog duela.

Kao što to obično biva, kazna je usledila u 57. minutu. Ko drugi do najbolji strelac Nenad Mirosavljević - 1:0. Međutim, jedna od retkih kontri "lavova" urodila je plodom u 77. minutu. Marković u bliži ugao i uz pomoć stative matira Žilića koji je, ruku na srce, i sam kriv za gol. S obzirom da je meč završen bez pobednika pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, u kome su Smederevci preko penal - ruleta ponovili prošlogodišnji uspeh i plasirali se u finale nacionalnog kupa.