pomoć

pišite nam

San Antonio počistio Lejkerse, a Arenas Džordana

Serija Kingsa

Sakramento je zabeležio treću pobedu u poslednja četiri dana. Iako su Kingsi vodili gotovo celu utakmicu, umalo da Hjuston slavi u finišu. Dekoncentracija i sigurno umor domaćina Rakete su iskoristile u poslednjoj četvrtini i da je Stiv Frensis bio precizniji u poslednjoj sekundi... srećom nije.

Kris Veber je ponovo dokazao da nema srce, kad je gusto. Samo pet sekundi pre kraja promašio je oba bacanja i dao šansu Hjustonu. Predrag Stojaković je ponovo bio najbolji, dok je Divac imao dosta problema sa Jao Mingom u napadu, ali je odradio odličan posao u odbrani.

Derbi je odigran u San Antoniju, gde su Sparsi lako izašli na kraj sa šampionima, Lejkersima. Dankan i drugovi su ostvarili velikih 4:0 u regularnom delu šampionata i Lejkersima sigurno neće biti svejedno u plej-ofu. Tim Dankan je uobičajeno bio najbolji, ali je presudnu ulogu odigrao Brus Bouven. Fenomenalno je čuvao Kobija Brajanta, posebno u prvom poluvremenu (12-2 iz igre) i Kobi se razmahao tek u finišu kada je meč praktično već bio rešen.

Golden Stejt - Vašington 113:107

Veče je obeležio 22-godišnji Džilbert Arenas, ubacivši Džordanu i kompaniji čak 41 poen. Ovim porazom Vašington je sve dalje od završnice, dok Golden Stejt i dalje juri Hjuston.

Za iznenađenje večeri pobrinula se najslabija ekipa u NBA ligi, Klivlend. Nju Džersi nije imao rešenja za raspoloženog Ilgauskasa, pa je doživeo zaslužen poraz. Novi neuspehom, Netsi polako gube korak sa Detroitom i Filadelfijom, na vrhu Istočne konferencije.