pomoć

pišite nam

Plavi danas (9.30-TV) igraju protiv Mađarske za plasman na OI 2004.

Jutarnji dvoboj za Atinu

Nerešen rezultat sa Nemcima (31:31) definitivno je razbio sve snove jugoslovenskih rukometaša o medalji na 18. svetskom prvenstvu. Paradoks je da su naši odigrali najboljih 60 minuta na ovom planetarnom samitu. Tako je malo falilo, a uz (ne)sreću, dosta je na ovaj rezultat kumovala arbitraža para sa Islanda.

Možda je sada ružno "vaditi" se na suđenje, ali, da li su naši momci baš zaslužili 16 minuta isključenja, naspram samo šest nemačkih? Svakako najupečatljivija su isključenja Nenada Peruničića (dva puta) i disciplinska koja je dodeljena našoj klupi posle radovanja zbog odbrane golmana Šterbika.

Dobro, sve je to uobičajeno na velikim takmičenjima, mada se takve stvari baš nama prečesto događaju... Sada, šta je tu je, plavi se okreću novom izazovu, a to je meč sa Mađarima, gde ulog nije mali, a to je osvajanje sedmog mesta i plaszman na OI u Atini.

Naši najbolji rukometaši moraju ozbiljno da shvate preostale utakmice i nikako ne smeju da padnu u letargiju. Međutim, upravo to najviše zabrinjava. Takva nam je priroda... Kada izgubimo ono što priželjkujemo, sledi drastičan pad. Motiv se gubi i tada smo ranjivi. Nadajmo se da će igrači, ipak, uspeti da prevaziđu trenutnu situaciju.

Još jedna stvar tera na brigu, a to je početak meča sa Mađarima. U "cik zore", u 9.30... To je vreme kada naši spavaju na terenu i jedino što može da uteši je da su u istoj situaciji i naši protivnici.