pišite nam

Sartid s igračem manje vodio 3:0, Obilić u finišu stigao do 3:3

Triler na Vračaru!

Obilić - Sartid 3:3 (0:1)

STRELCI: Mladenović u 75. i 80. iz penala i N. Đorđević u 82. za Obilić, a Mirosavljević u 12. iz penala, 57. i 67. minutu za Sartid.
Stadion Obilića.
Gledalaca: 800.
Sudija: Miroslav Radoman (S. Karlovci) 8.
Žuti kartoni: N. Đorđević, Vargec, Pantelić (Obilić), Sočanac, Damjanović, Radosavljević, Mirosavljević (Sartid).
Crveni karton: Sočanac (Sartid) u 40. minutu.

OBILIĆ: Dimitrijević 6, N. Đorđević 6,5, Vargec 7, Višinka 7, Ocokoljić 6,5, Zimonjić 6 (od 46. Vujošević 6), Aleksić 6,5, G. Đorđević 6,5 (od 83. Pejčić -), Filipović 7, Ranković 6 (od 89. Pantelić -), Mladenović 7,5.
SARTID: Žilić 6, Sočanac 5, Damjanović 7, Paunović 6,5, Radosavljević 6 (od 46. Savić 6,5), Kizić 6, Ramović 6 (od 54. Spasić 6,5), Đurković 6,5, Kocić 7 (od 71. Panić -), Mirosavljević 8,5, Zečević 7.
Igrač utakmice: Mirosavljević (Sartid).

Kakav fudbalski triler na Vračaru! U uvodnom meču 11. kola Obilić i Sartid su podelili bodove (3:3) u duelu u kojem je viđeno sve lepo što fudbal može da podari. Gosti su vodili 3:0, a domaćin za poslednjih četvrt časa uspeo da stigne do boda, kockajući usput šansu da napravi potpuni preokret.

Sve je počelo u 10. minutu kada je Ranković promašio zicer. Dva minuta kasnije stiže kazna: Mirosavljević pretvara opravdano dosuđeni penal u 0:1. Nastavljaju se ataci domaćina i promašaji iskusnog Rankovića, najpre prečka, a zatim šut preko gola.

U 40. minutu činilo se da je "vitezovima" olakšan posao: Sočanac kao poslednji čovek odbrane ruši Mladenovića i dobija crveni karton. Međutim, u nastavku sledi potpuno druga slika od očekivane. Mirosavljević najpre potvrđuje umeće solo-tačkom, a potom i spretnost, ubacivši loptu butinom u mrežu posle stative Đurkovića.

Obilić se tek tada prenuo i strašnim pritiskom na gol gostiju uspeo da stigne do izjednačenja. Čovek preokreta bio je Mladenović sa dva gola u pet minuta, da bi odmah zatim Nenad Đorđević iskoristio neodlučnost Žilića i doneo izjednačenje.