Links

Srpsko nasleđe

SINA

SNAGA

U revanšu 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona crno-beli deklasirali Hamarbi 4:0

Partizan počistio švedski sto

Već naredne srede u Humskoj će gostovati minhenski Bajern u prvom duelu 3. runde

Partizan - Hamarbi 4:0 (0:0)

Strelci: Ivic u 49. Lazovic 54. Iliev 64. i Ilic u 75. minutu.
Stadion Partizana.
Gledalaca: 13.915.
Sudija: Stefano Farina (Italija) 8.
Žuti kartoni: Miškovic, Duljaj (Partizan), Sulejman (Hamarbi).

PARTIZAN: Radakovic 7, Cirkovic 7,5, Jeremic - (od 30. Miškovic 7,5), Savic 8, Bajic 7,5, Duljaj 8, Vukic 8, Ivic 8,5 (od 79. Cakar -), Ilic 7, Iliev 8 (od 69. Trobok 7), Lazovic 8.
HAMARBI: Covic 6, Stark 6, Vimsnes 5,5 (od 80. J. Anderson -), Furst 5,5 (od 62. Hermanson 6), Sulejman 5,5, Helstrom 5,5, Bakircoglu 6,5, Johan Anderson 5,5 (od 75. Son Šelburg -), M. Anderson 6, Ohtja 6, Markšted 5,5.
Igrac utakmice: Ivic (Partizan).

Partizan je u sjajnoj utakmici, posle 90 minuta nadahnute igre, savladao švedski Hamardi u revanš utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona i tako se izborio za megdan sa slavnim minhenskim Bajernom koji je na repertoaru vec za sedam dana: Partizan - Hamarbi 4:0 (0:0). Crno-beli su narocito blistali u drugom delu meca kada su i postigli sva cetiri pogotka.

Gosti za Srbiju

U jednom trenutku, kada je vec sve bilo gotovo, sa tribina na kojima su bili smešteni navijaci švedskog prvaka, zaculo se skandiranje: "Srbija, Srbija!". Bilo je potrebno par trenutaka da Beogradjani shvate, a onda se prolomio aplauz celog stadiona.

Jeremic u bolnici

Hendikep za Partizan vec na isteku 25. minuta, kada je Dragoljub Jeremic, posle duela sa Starkom, ostao na travi. Posle intervencije lekara Partizana, iznet je na nosilima sa terena, a ubrzo su došla i kola Hitne pomoci koja su nesrecnog fudbalera odvezla u bolnicu. Prema prvim procenama, radi se o težoj povredi.

Pocetak meca je nagovestio da ce jugoslovenski šampion uciniti sve kako bi stigao do pobede. Vec u prvom minutu, Lazovic je sa cetiri metra promašio gol. Partizan deluje furiozno, opasno juriša ka golu Švedana, ali gola nije bilo. To kao da je ohrabrilo goste koji su sredili redove i u periodu od 30. minuta do kraja poluvremena, stvorili su nekoliko dobrih prilika. Srecom, ni strelci švedskog prvaka nisu bili najspretniji.

Kada je Ivic u 49. minutu doveo Partizan u vodstvo, sve je došlo na svoje mesto. Domacin je zaigrao tecnije i brže i što je najvažnije, efikasnije, pa je vec pet minuta kasnije na semaforu ispisano ime mladog Danka Lazovica. Vodstvo od 2:0 za crno-bele bio je znak da se Švedani potpuno otvore, što Partizan maestralno koristi i oslanja se na ubitacne kontranapade. Ilijev je u 64. minutu, po treci put matirao golmana gostiju Covica, da bi kapiten Ilic u 75. minutu postavio, takode iz brze kontre, konacan rezultat meca.

Nema sumnje, bilo je to najbolje izdanje Partizana poslednjih godina. Sve se odigralo po scenariju trenera Tumbakovica koji je znalacki pripremio takticku zamku svom kolegi Andersu Linderotu u koju su se on i njegovi izabranici upecali ravno cetiri puta.

Sve u svemu, trijumf nad Hamarbijem je pokazao da ova generacija Partizanovih fudbalera nije rekla svoju zadnju rec. Nastavak evropske price Ilica i drugova sledi vec za koji dan u okršaju s Bavarcima.

S. Stojanović

Dvojica Švedjana teško povredjeni

Iako je policija preduzela sve mere kako bi navijaci iz Švedske, njih oko 700, nesmetano stigli do Partizanovog stadiona, došlo je do "bliskog" susreta sa navijacima crno-belih. Dvojicu Švedjana koji su se izdvojili iz grupe, "grobari" iz Smederevske Palanke zasuli su kamenicama i teško ih povredili (prelom lobanje i cašice kolena). Policija je munjevito reagovala i uhapsila vinovnike nemilog dogadaja.

Trener Partizana, Ljubiša Tumbaković:
Rano je za Bajern

- Postojao je blag pritisak, jer rezultat iz Švedske i nije i jeste bio dobar. Ipak, citavih 90 minuta diktirali smo tempo, tako da pobeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. Za Bajern ima još vremena. Sada je najvažnije okrenuti se našem prvenstvu jer je prva utakmica najvažnija - istakao je trener Partizana Ljubiša Tumbakovic.

G.B.

Trener Hamarbija, Anders Linderot:
Skupe greške

- Zadovoljan sam izdanjem svojih igraca tokom prvog poluvremena, medutim, sve dobro palo je u vodu u drugom delu igre. Dve naše kardinalne greške omogucile su Partizanu da za pet minuta reši mec. Posle smo prešli na formaciju 4-3-3, ali smo primili još dva gola, opet na isti nacin.