SNAGA

Podmlađena reprezentacija Jugoslavije pobedila Litvaniju u Smederevu - 4:1

Mladost položila ispit

Jugoslavija - Litvanija 4:1 (2:1)

Strelci: Ilić u 16, Kežman u 35. i 77. i B. Brnović u 87. za Jugoslaviju, a Mikalajunas u 20. minutu za Litvaniju.
Stadion: Sartida.
Gledalaca: 10.000.
Sudija: Delče Jakimovski (Makedonija) 7.
Žuti kartoni: Mirković (Jugoslavija), Barasa (Litvanija).

JUGOSLAVIJA: Jevrić 7 (od 78. Žilić -), Mirković 7, Dmitrović 7 (od 72. Đorđević -), Stefanović 7, Krstajić 7,5, Duljaj 7 (od 59. Vasković 7), Lazetić 7, (od 46. Koroman 7), Ilić 7,5 (od 59. N. Brnović 7), Bošković 6,5 (od 59. Ivić 6,5), Kežman 7,5 (od 82. B. Brnović -), Pjanović 7 (od 59. Bogavac 7,5).
LITVANIJA: Kurskis 6,5, Stankevičijus 6, Džiaukspas 6 (od 84. Sanajelas -), Gleveckas 6, Skarbalijus 6,5, Barasa 5,5 (od 75. Skerla -), Žutautas 6, Mikalajunas 5,5, Česnauskis 5,5 (od 80. Velicka -), Ražanauskas 6, Poškus 5,5.
Igrač utakmice: Mateja Kežman (Jugoslavija).

SMEDEREVO - Plava mladost je položila prijemni ispit. Renovirana reprezentacija Jugoslavije pobedila je Litvaniju (4:1) i pokazala da, uprkos zlim jezicima, naš fudbal ima perspektivu. Naravno, mnogo kockica još treba da se složi, neke i da se tek pronađu, kako bi plavi mozaik bljesnuo u kvalifikacijama za "Euro 2004".

U karnevalskoj atmosferi stadiona Sartida Saša Ilić je već u 16. minutu nagovestio pobedu. Ali, nedugo zatim Litvanci koriste neopreznost naše odbrane i posle kornera, iz praktično jedinog šuta na gol dolaze do izjednačenja. Plave primljeni gol nije mnogo omeo i deset minuta pre kraja, školski dupli pas Ilića i Pjanovića Kežman pretvara u 2:1.

Uspavanku sa početka drugog dela prekinuo je ulazak novih snaga, pre svih Dragana Bogavca i Ognjena Koromana. Hitri napadač Crvene zvezde u nekoliko navrata stvarao je pometnju u redovima Litvanaca, a onda, u 77. minutu, odlično na sebe povukao dva protivnička igrača i varkom tela propustio loptu do Kežmana koji polu-volejem sa 15 metara pogađa mrežu.

Imao je Kežman šansu i za treći gol, ali je šutirao preko gola sa svega 10 metara, u situaciji u kojoj je moga da uposli i Pjanovića. Konačno, tačku je posle kornera stavio debitant Bojan Brnović preciznim šutem glavom, a u poslednjim trenucima najpre je Ivić sa 11 metara propustio da postigne i peti gol, a ni odbijenu loptu Bogavac nije uspeo da smesti u mrežu jer je Kurskis izvrsno intervenisao.

Siniša Stojanović

16:30h

Odbojkaši iz Podogorice proslavili prvu titulu

16:35h

Sve jači sastav učesnika 15. beogradskog maratona

16:45h

"Građevinari" sa Banjice grade li grade, a glavni inžinjer Zvonko Varga zadovoljno trlja ruke