SINA

SNAGA

Mlada reprezentacija izgubila od Španije u Seuti - 1:2

Poraz za 11 minuta

Mlada reprezentacija Jugoslavije poražena je od vršnjaka iz Španije u prijateljskom meču u Seuti - 1:2. U prvoj jakoj proveri pod komandom selektora Vladimira Petrovića Pižona plavi se nisu obrukali, ali isto tako nisu pokazali Bog zna šta...

Španija - Jugoslavija 2:1 (2:1)
Strelci: Rejes u 4. i Fernando Tores u 11. za Španiju, a Jokić u 32. minutu za Jugoslaviju. Stadion: "Alfonso Murube". Gledalaca: 4.000. Sudija: Faustino Benkeroka (Portugal). Žuti kartoni: Fernando Tores (Španija), Stepanov (Jugoslavija).
ŠPANIJA: Rejna (od 64. Valdes), Minjanbres (od 46. Anhel), Borha, Dani Tortolero, Del Orno (od 69. Mario), Albiol, Arteta (od 46. Robles), Ćabi Alonso (od 46. Korona), Raul Bravo, Rejes (od 46. Portiljo), Fernando Tores.
JUGOSLAVIJA: Poleksić, Cvetković (od 46. Trajković), Stepanov, Jokić, Mijajlović, Marković (od 73. Matić), Bates (od 46. Bošković), Bogić (od 46. Nastić), Novaković, Petrović (od 67. Stančić), Lazović (od 73. Vukelja).

Zbunjenost i dekoncentraciju naših mladića, koji su meč počeli samo sa isturenim Lazovićem, već na početku meča domaćin je znao da kazni. U četvrtom minutu sjajnu akciju Minjanbresa, Albiola i Toresa krunisao je napadač Sevilje Rejes. Plavi tek posle gola nisu uspeli da se konsoliduju i već posle 11 minuta Španija vodi sa 2:0. Asistenciju Raula Bravoa u gol pretvara Fernando Tores. Još nekoliko minuta Španci su napadali, a onda se opustili što je uslovila i oslobađanje iz grča našeg tima. Lazović je prvi zapretio Rejni, ali je mrežu domaćina tek 15 minuta kasnije zatresao štoper OFK Beograda Đorđe Jokić na asistenciju Marjana Markovića. Do kraja prvog dela plavi su diktorali tempo, ali rezultat je ostao nepromenjen.

U nastavku usledile su brojne izmene na obe strane i od fudbala nije viđeno ama baš ništa. Za 45 minuta po jedna šansa na obe strane: pored gola Poleksića šutirao je Mario, dok je golman Španaca Valdes bio brži od Trajkovića u jedinoj pravoj prilici Pižonove selekcije.
Nadajmo se da će poraz na afričkom tlu od jake Španije jasno pokazati selektoru smernice u stvaranju ekipe za predstojeće kvalifikacije za evropski šampionat.