GLAS JAVNOSTI  

Izdaje NIP „GLAS” a.d.
„GLAS JAVNOSTI“ d.d.

Vlajkovićeva br. 8, Beograd, Jugoslavija

 

I n t e r n e t   i z d a n j e

Subota, 10. novembar 2001.

 
 

Glas javnosti 24 sata sa Vama... najnovije vesti iz zemlje i sveta...

vesti dana

arhiva

vaša pisma

istorijat

redakcija

kontakt

pomoć

pišite nam


Links

Srpsko nasleđe

Glas nedelje

SINA

SNAGA

Odbor za prosvetu preporučuje ministarstvima prosvete i finansija

Obezbediti novac za siromašne
i nadarene studente

BEOGRAD - Članovi Odbora za prosvetu Skupštine Srbije preporučuju Ministarstvu prosvete i Ministarstvu finansija da hitno pronađe model finansiranja siromašnih i nadarenih đaka i studenata i da taj novac planiraju budžetom za narednu godinu.

Ovo je zaključeno na jučerašnjoj sednici Odbora na kojoj je raspravljano o reorganizaciji Fonda za finansiranje mladih Srbije. Po rečima Žarka Mihailovića, pomoćnika ministra prosvete za studentski standard, u ovom Fondu su trošili više para za plaćanje režijskih troškova i održavanje službenog automobila, nego za stipendiranje i kreditiranje mladih. Ovu pomoć od 300 dinara primalo je do sada 3.090 siromašnih učenika.

Na skupu je pokrenuto i pitanje reorganizacije rada svih fondova, mada je rečeno da neki od njih, poput Fonda za nadarene i talentovane, dobro rade. Iz njegove kase se, na primer, plaćaju stanovi za mlade asistente, uz obavezu da ostanu u zemlji dvostruko više nego što primaju stipendije. Povod za debatu na temu rada fondova je racionisana i pravednija raspodela novca kojeg nema napretek.

O. N.


vesti po rubrikama

^društvo

16:06h

Novi uslovi penzionisanja tek iduće godine?

16:18h

Udruženje ratnih, mirnodopskih vojnih invalida Srbije najavilo protest

16:27h

Obezbediti novac za siromašne i nadarene studente

16:32h

Direktor RTS-a Crkvenjakov o Kravićevom istupu

16:39h

Predstavljen Nacrt zakona o nevladinim organizacijama

16:48h

U Centru "Sava" simpozijum o implantologiji

16:59h

Udruženje ratnih zarobljenika iz Drugog svetskog rata tuži Nemačku

17:12h

Članovi društva sudija: Da se dokaže krivica sudija sa "spiska"

17:27h

U Šapcu naložene pojačane mere zbog žutice

17:51h

U Gornjem Milanovcu smene u medijima

18:16h

Dragiša Binić napao otporaša?

22:48h

Dodeljene nagrade za Najevropljane 2001.

 



FastCounter by LinkExchange