SINA

SNAGA

20. Sep 2001 23:36 (GMT+01:00)

Kapital od Bajića

Dobar samo početak, u većem delu meča Austrijanci delovali konkretnije i opasnije. Uz strelca, dobri u timu pobednika samo golman Ilić, Duljaj i Iliev

Kada je prtljag za Beč već bio spakovan s ogromnom nulom, Branimir Bajić je ubacio loptu koju fudbaleri Partizana sa stadiona "Gerhard Hanapi" treba da šutnu u drugo kolo Kupa UEFA. Oslonac crno-bele odbrane je u poslednjim trenucima meča uradio ono što nije nijedan od njegovih kolega kojima su golovi u opisu radnog mesta: Pobedio je Rapid samo jednim visokim skokom i preciznim šutem glavom, posle kornera Vukića - 1:0.

Nasmejana lica na konferenciji za štampu
Tumbaković: Dinamično
Mateus: Ofanziva u Beču
Na konferenciji za štampu po završetku meča nije bilo nezadovoljnih.
- Dinamična, uzbudljiva utakmica - istakao je trener Partizana LJubiša Tumbaković. - Otvoreno se igralo na obe strane, s tim što se gost, kako se i očekivalo, najčešće pretio iz kontranapada. Bilo je i dosta prekida, što je znalački koristila iskusna ekipa Rapida. Rezultat nam je po meri, a u Beču ćemo igrati kako nama odgovara.

Lotar Mateus je manirom dženlmena čestitao Partizanu na pobedi možda i preterujući u kurtoaziji:

Partizan je opravdao ulogu favorita! zadovoljan sam učinkom mojih igrača i ovaj minimalan poraz nam daje šanse u revanšu. U Beču ćemo sigurno biti znatno ofanzivniji - napomenuo je Mateus, dodajući. - I ovoga puta sam se osećao odlično u Beogradu. Rado ću doći i sledeći put...

Čukarički
na Lionu

Danas (16) su na programu dva meča 5. kola Prve lige. Sutjeska u Nikšiću dočekuje oslabljenu Zetu (TV), dok Zvezdara na Lionu igra protiv Čukaričkog Stankom.

Uvodni minuti meča nisu nagoveštavali takvu dramu u Humskoj. Damir Čakar je u 3. i 5. minutu sjajno šutirao sa 40, odnosno 35 metara iz slobodnog udarca, ali je iskusni Majer oba puta bio na mestu. Usledila je solo-partitura Partizanovog driblera Ivice Ilieva i precizan šut levom nogom, ali kada su mnogi loptu videli u golu isprečila se stativa. Samo minut kasnije Čakar je oprobao šut i treći put, ali je za malo bio neprecizan. I, tu je podvučena crta pod dobru igru crno-belih. Rapid je nametnuo žestok presing na sredini terena, onesposobio glavne poluge Partizana, Ilića i Vukića, a čestim prekidima Ivanšič, Jažić i Hiden pre svih su zaustavljali i ono malo konkretnijih poteza domaćina. Iz pritiska na sredini, usledile su i šanse Bečlija, pa se može reći da je u dobrom delu Mateus nadmudrio Tumbakovića. Nezaustavljivi Gaston Taument je briljirao, iako je njegova krštenica odavno žuta. Dejan Ognjanović je samo grubom igrom uspevao da ga zaustavi, ali je u tim trenucima na scenu stupao vešti golgeter Rene Vagner. Kolosalna šansa Vagnera u 42. minutu nije završena vođstvom Rapida samo zbog mlakog šuta preko Radiše Ilića, pa je Bajić lako odneo loptu. U nastavku ista slika, ali uz još odvažniji Rapid i još nemoćniji Partizan. Umalo u 48. minutu Vukić nije postigao autogol, da bi igru domaćih samo na tren oživeo Čakar koji baš nije imao sreće, pa je iz trećeg slobodnog udarca pogodio stativu, a odbijenu loptu Ilić je prebacio preko gola. Uzvratio je opet Vagner, ali je Radiša Ilić vrhovima prstiju loptu odbio u korner.

Ključni problem crno-belih bio je u činjenici da su loptu uporno gurali kroz sredinu gde je bila najveća koncentracija protivničkih igrača. Bokovi su potpuno zatajili, a i ono malo prodornosti koju je unosio Ivica Iliev, uklonio je Tumbaković zamenivši veštog napadača teškim Bečanovićem koji je ipak uspeo da jednom uđe u šansu, ali je njegovo oklevanje iskoristio Cingler i izblokirao šut.

U drugom minutu nadoknade usledila je erupcija oduševljenja, spas u poslednji čas i veliki plen pred revanš u Beču za sedam dana.

Partizan - Rapid 1:0 (0:0)
Strelac: Bajić u 90. minutu. Stadion Partizana. Gledalaca: 20.000. Sudija: Georgijos Kasnaferis (Grčka) 7. Žuti kartoni: Ognjanović, Mišković (Partizan), Ivanšič, Frojnd (Rapid).
PARTIZAN: R. Ilić 7, Jeremić 6 (od 67. Mišković -), Ćirković 5,5 (od 62. Trobok -), Duljaj 7, Ognjanović 5,5, Bajić 7, Vukić 6, S. Ilić 6, Delibašić 5,5, Iliev 7 (od 72. Bečanović -), Čakar 6,5.
RAPID: Majer 7, Frojnd 7, Zaler 6 (od 40. Cingler 6,5), Hiden 6,5, Ratajčik 6,5, Jažić 6,5, Ivanšič 7 (od 72. Valner -), Lagonikakis 6, Prišč 6 (od 72. Šisvald -), Taument 7, Vagner 6,5.
Igrač takmice: Igor Duljaji (Partizan).

"Buš - Laden 0:1"
Uoči početka svih mečeva UEFA je naložila minut ćutanja zbog žrtava napada na NJujork prošle nedelje. Ali, prema očekivanju, minut ćutanja se u Humskoj pretvorio u minut zviždanja svih 20.000 gledalaca, izuzimajući stotinak Austrijanaca. Zatim je usledilo skandiranje "Osama Bin Laden", pa "Srbija, Srbija", da bi sve bilo "začinjeno" transparentom "Buš-Laden 0:1".

Branko CvetojeviĆ

19:10h Vrsni stručnjak Jovica Škoro o smederevskom fudbalskom čudu
19:13h Najuspešnija sezona u istoriji jugoslovenske reprezentativne košarke
19:14h Partizan na pripremama u Sloveniji jači za Ostojića
19:17h Nastavljeni neuspesi klubova iz "kalča" u Ligi šampiona pad Italije
19:20h Košarkašice Jugoslavije danas igraju meč četvrtfinala EP (13 TV)
23:36h Golom u nadoknadi vremena Partizan pobedio Rapid u prvom meču 1. kola Kupa UEFA - 1:0
23:50h CSKA u Kijevu bolji od Crvene zvezde 3:2 u prvom meču 1. kola Kupa UEFA
23:51h Slavoljub Muslin nije zadovoljan igrom i rezultatom
01:26h "Vitezovi" poraženi u Danskoj od Kopenhagena - 0:2