SNAGA

04. Apr 2001 00:55 (GMT+01:00)

Šesti put zaredom vaterpolo titula ne menja vlasnika

Bečej opet šampion!

HERCEG NOVI - Vaterpolisti Bečeja osvojili su šestu uzastopnu titulu prvaka Jugoslavije, pošto su sinoć Herceg Novom, u revanš utakmici finala plej-ofa, savladali Jadran - 13:11 (5:3, 2:4, 4:2, 2:2).
Bečejci su još jedanom potvrdili da su daleko najkvalitetnija ekipa u našem šampionatu. Istina, vaterpolisti Jadrana sinoć su ih propisno namučili o čemu najbolje govori rezultat po četvrtinama. Gosti vodili čak sa 7:3, ali su u drugoj četvrtini sa četiri uzastopna pogotka: Strugar 2, Jokić i Zloković, Novljani uspeli da izjednače. Čak je na početku treće četvrtine Nikolić doveo Jadran u vođstvo od 8:7, naslućivalo se iznenađenje, ali tada je na scenu stupio izvrsni Šapić i rešio sve dileme i sačuva pehar šampiona u vitrinama Bečejaca.
Trofej namenjen šampionu Jugoslavije kapitenu Bečeja Aleksandru Šoštaru uručio je Boro Mračević, direktor Jadrana.

Jadran-Bečej 11:13 (3:5, 4:2, 2:4, 2:2)
Bazen Instituta "Dr Simo Milošević". Gledalaca: 1.000. Sudije: Brguljan (Kotor) i NJegovan (Beograd). Igrač više: Jadran 7 (3), Bečej 9 (5). Četverci: Bečej 2 (2), Jadran -.
JADRAN: Šefik, Matijašević 1, Strugar 1, Bjelić, Krivokapić 1, Petrović, Pejčić 1, Gojković 1, Zloković 1, Jokić 2, Nikolić 3, Šćepanović.
BEČEJ: Šoštar, Zimonjić 1, Janović, Krstonošić, Vukanić, Biroš, Ćirić, Uskoković 2, Molnar, Šapić 6, Vasović, Peković 3, Milić, Jančić.

15:25h

Rakojević, selektor mlade reprezentacije, uoči meča protiv Rusije: Ko je protivnik?

00:56h Šesti put zaredom vaterpolo titula ne menja vlasnika