SNAGA

27. Mar 2001 18:31 (GMT+01:00)

Mlada reprezentacija Jugoslavije u Dravogradu pobedila Sloveniju - 2:1

Na krilima Brnovića

DRAVOGRAD - Greška je ispravljena, dva izgubljena boda na domaćem terenu protiv Švajcarske, mlada reprezentacija Jugoslavije nadoknadila je pobedom u Sloveniji - 2:1.

Slovenija - Jugoslavija 1:2 (0:1)

Strelci: Koren u 86. za Sloveniju, a B. Brnović u 21. i 81. minutu za Jugoslaviju.
Gradski stadion u Dravogradu.
Gledalaca: 2.000.
Sudija: Bernard Bruger (Austrija) 7.
Žuti kartoni: Mlakar, Barut, Žnudrel, Gobec (Slovenija), Karić, Vučićević, Dudić (Jugoslavija).
SLOVENIJA: Murko 5, Sankovič 6,5, Starič 6, Pokorn 6, Kokot 6, Radosavljević 6 (od 65. Žnuderl 6), Gobec 6, Koren 6, Grunc 5,5, Mlakar 5 (od 46. Pekič 6,5), Barut 6 (od 72. Lavrič -).
JUGOSLAVIJA: Avramov 5,5, Marković 7, Karić - (od 26. Popović 6,5), Đorđević 6,5, Martinović 7, Dudić 7, N. Brnović 7, B. Brnović 8, Delibašić 6 (od 90. Nikezić -), Vučićević 6,5 (od 48. Nuhi 6,5), Bošković 8.
Igrač utakmice: Bojan Brnović (Jugoslavija).

Izabranici selektora Nikole Rakojevića zasluženo su na konto upisali tri boda, a najveće priznanje svakako treba odati strelcu oba gola Bojanu Brnoviću i agilnom kapitenu Branku Boškoviću.

Duet je odskočio iznad ostalih, a upravo nakon njihovih akcija plavi su postigli oba gola. U veoma siromašnom prvom poluvremenu, jedini momenat vredan pažnje je gol u 21. minutu. Duga lopta Martinovića za Boškovića, sjajno dodavanje kapitena do raspoloženog Brnovića koji je prebacujući loptu na desnu nogu prevario i čuvara i pogodio suprotan ugao gola domaćih.

Takođe, treba podvući da je selektor odmah posle gola morao da izvede iz igre Branislava Karića nakon dva nerazumna, gruba starta za koje je dobio samo jedan žuti karton...

Nastavak je doneo mnogo bolju igru i ofanzivu Slovenaca. "Rezervista" Damir Pekič razmrdao je svoju ekipu, bio konstantna opasnost po gol nesigurnog Avramnova, ali ipak, naša odbrana uglavnom je bila na visini zadatka. Konačno, plavima je bilo dovoljno da na kratko preseku inicijativu, Bošković je odlično izveo korner, a Bojan Brnović između dva igrača i golmana neometan glavom poslao loptu u mrežu.

Nije prošlo ni pet punih minuta, a Koren je kaznio uspavanost poslednje linije našeg tima i loše postavljenog Avramova, ali to je bilo dovoljno samo za konačnih 1:2.

G. Branković

14:30h

Specijalni izveštač "Glasa": U sredu uveče reprezentacija Jugoslavije u Ljubljani igra kvalifikacioni meč protiv Slovenije

14:40h

Mihajlović ogorčen zbog zvižduka reprezentaciji: Treba da odemo iz Beograda!

14:50h

Selektor Slovenije naplatio intervju 9.000 maraka i uzburkao strasti domaće javnosti