Glas nedelje

SINA

SNAGA

25. Jan 2001 14:30 (GMT+01:00)

Reprezentacija Jugoslavije osvojila "Sahara milenijum kup" pobedom protiv BiH - 2:0

Mirna Bosna

Strelci Duljaj u 4. i Bogdanović u 44. minutu. Plavi u Indiju došli po trofej koji su sa četiri pobede i jednim remijem i osvojili

Reprezentacija Jugoslavije osvojila je "Sahara Milenijum kup"! U četvrtak u finalnom meču plavi su pobedili selekciju Bosne i Hercegovine 2:0 i tako stavili tačku na uspešnu dvonedeljnu turneju u Indiji.

Već od prvog minuta izabranici Ilije Petkovića stavili su protivniku do znanja da su sve lekcije iz prvog meča, kada je bilo 1:1, dobro naučili i da ovaj put neće biti popusta. Već u 4. minutu epilog je nagovestio Igor Duljaj, jedan od najboljih pojedinaca na turniru.

Kao i u polufinalu postigao je gol i doneo već tada teško dostižnu prednost našoj reprezentaciji. Plavi su superiornost potvrđivali iz minuta u minut. Međutim, čak tri stopostotne šanse u tom periodu nije uspeo da iskoristi Igor Bogdanović.

Konačno, bolju igru Jugoslavije krunisao je pred sam kraj prvog poluvremena napadač Vojvodine koji se tako iskupio za promašaje. Bogdanović je zatresao mrežu Bosanaca u 44. minutu i tako definitivno potvrdio pobedu Jugoslavije u Kalkuti.

Drugo poluvreme bilo je čista formalnost za plave. Iako bez suspendovanog kapitena Saše Ilića i povređenog Milivoja Ćirkovića naši fudbaleri su rutinski, lakom i lepršavom igrom sačuvali prednost i propustili još nekoliko prilika da nanesu Bosancima teži poraz.

Dakle, crta ispod računa jasno kaže: Jugoslavija je došla u Indiju da osvoji "Sahara milenijum kup", u tome i uspela uz impresivan bilans od četiri pobede i jednog remija, uz gol - razliku 10:2. Selekcija sastavljena od igrača iz naših prvoligaških klubova pokazala je vrednost i nagovestila da je stigao novi talas, da reprezentacija Jugoslavije ima budućnost.

B. Cvetojević

Pehar i ček u rukama, Petković u vazduhu

U sjajnom ambijentu, pred 45.000 gledalaca reprezentacija Jugoslavije je pobedila u finalu u sastavu: Lučić (od 85. Prole), Tanasijević, Jeremić, Rašović, Petković, I. Ilić, Duljaj, Trobok, Bogdanović, Vasković (od 86. Kruščić), Ivić (od 72. Osmanović).
Nakon trijumfa nad Bosnom plavima je uručen srebrni pehar i slon u metalu, naravno i ček na 150.000 dolara, kao prva premije turnira. Razdragani reprezentativci su nakon dodele trofeja podigli na ramena selektora Iliju Petkovića i bacali ga u vazduh.
Plavi su odmah nakon finala počeli pakovanje kofera jer ih čeka dug put do kuće. U Beogradu se ekspedicija očekuje u subotu.