Glas nedelje

SINA

SNAGA

23. Jan 2001 14:30 (GMT+01:00)

Reprezentacija Jugoslavije u polufinalu "Sahara milenijum kupa" u Indiji bolja od Japana (1:0)

Behar za pehar

U četvrtak (12.30) u finalu protiv selekcije Bosne i Hercegovine

Reprezentacija Jugoslavije igraće u finalu "Sahara milenijum kupa" u Indiji protiv selekcije Bosne i Hercegovine, u četvrtak u 12.30 po našem vremenu. U utorak, u polufinalnom meču odigranom pred 20.000 gledalaca na stadionu u Kalkuti, plavi su golom Igora Duljaja u petom minutu pobedili Japan i boriće se za glavnu premiju turnira - 150.000 dolara.

Presudnu prednost plavi su stekli već na samom početku kada je Duljaj efektnim lob-udarcem s 25 metara prevario neopreznog golmana "samuraja". Imali su naši reprezentativci nekoliko povoljnih prilika da i u nastavku povećaju prednost i tako krunišu nadmoć ubedljivijom pobedom, ali u odsudnim trenucima nedostajala je koncentracija, ali i sreća.

Protiv fanatično borbenih Japanaca tehnički daleko bolja reprezentacija Jugoslavije uspevala je da stigne do gola, ali nedostajao je samo završni pas. Najveću šansu propustio je u 80. minutu napadač Vojvodine Igor Bogdanović koji je promašio prazan gol.

Put do finala

Reprezentacija Jugoslavije počela je i završiće takmičenje u Indiji utakmicom protiv Bosne i Hercegovine. U prvom meču, odigranom u okviru Grupe "A" finalisti podelili su bodove - 1:1. Još je sveže sećanje na taj meč kada su plavi golom Petkovića pred sam kraj meča izbegli poraz. Lekcija je verovatno naučena... Podsetimo i kako je naša reprezentacija nakon meča s Bosnom pobednički stigla do finala: Bangladeš 4:1, Rumunija 2:0, Japan 1:0.

Na žalost, polufinalni meč uzeo je plavima i danak, pa u borbi za trofej neće biti kapitena Saše Ilića koji je opet dobio žuti karton i nema pravo nastupa u finalu. Takođe, u 40. minutu zamenjen je i drugi fudbaler Partizana Vladimir Ivić koji je osetio bolove u kolenu, s kojim već dugo kuburi. Ivić se tako pridružio klupskom drugu Milivoju Ćirkoviću na listi povređenih i njih dvojica su pod znakom pitanja za meč protiv Bosne.

Ipak, ne treba sumnjati da su plavi kvalitetnija ekipa od vrlo dobrih Bosanaca i da će uprkos kadrovskim problemima biti uspešni i na poslednjoj prepreci u osvajanju "Sahara kupa".

Protiv Japana selektor Ilija Petković ukazao je poverenje sledećem sastavu: Lučić, Tanasijević, Jeremić, Rašović, Petković, I. Ilić, Duljaj, Trobok, S. Ilić (od 66. Kostić), Bogdanović (od 85. Belić), Ivić (od 40. Vasković).

B. C.

Junak meča Igor Duljaj

Junak meča bio je prvotimac Partizana Igor Duljaj. Radilica plavih rešio je pitanje pobednika sjajnim golom na samom početku meča...
- Najvažnije je da smo pobedili i ispunili cilj zbog koga smo i došli u Indiju: da se plasiramo u finale i naravno osvojimo trofej - kaže Duljaj. - Što se tiče gola, drago mi je što sam baš ja strelac, ali ponavljam, bitno je da smo pobedili, a ne ko je postigao gol.
Bosna?
- Bez dileme najteži protivnik na turniru. Pošteno smo se namučili protiv njih u prvom meču, ali izvukli smo i pouku, uvideli greške i nastojaćemo da ih ispravimo u finalu. Istina, hendikep će biti izostanak kapitena Ilića, ali šta da se radi...