[an error occurred while processing this directive]  

Izdaje NIP „GLAS” a.d.
„GLAS JAVNOSTI“ d.d.

Vlajkovićeva br. 8, Beograd, Jugoslavija

[an error occurred while processing this directive]  

I n t e r n e t   i z d a n j e

Subota, 5. avgust 2000. - Nedelja, 6. avgust 2000.

 
 
[an error occurred while processing this directive]
 

rubrike

politika

društvo

ekonomija

svet

hronika

reportaža

kultura

sport

feljton

intervju

slobodno vreme

   
 

video galerija

[an error occurred while processing this directive]


Glavni meni:
 -vesti dana
 -arhiva
 -vaša pisma
 -istorijat
 -redakcija
 -kontakt Kako da koristim ovaj sajt? Pošaljite nam pismo... Vesti dana Arhiva Vaša pisma Istorijat našeg lista Redakcija Stupite u kontakt sa nama


Links

Srpsko nasleđe

Glas nedelje

SINA

SNAGA

04. Aug 2000 16:52 (GMT+01:00)

Novi režim na slovenačkoj granici od 1. septembra

Šengen trenira strogoću

ZAGREB (Tanjug) - Režim takozvane "šengenske granice", koji će na granici Hrvatske sa Slovenijom početi da se primenjuje 1. septembra, doneće dosta nevolja Hrvatskoj, pre svega građanima koji budu putovali u tu ili druge evropske zemlje.

Slovenačka policija je u tu svrhu već angažovala dodatnih 1.200 policajaca, a već duže vreme se intenzivno priprema za stroži režim "šengenske granice", koja će, kad Slovenija bude članica EU, biti i spoljna granica EU.

Novi režim će, pored provere ličnih podataka obuhvatiti i fizičku i tehničku zaštitu granice na graničnim prelazima kamerama i odgovarajućom tehnikom za otkrivanje falsifikovanih dokumenata. Osim toga, biće uspostavljene informacione veze s policijskom upravom, kriminalističkom policijskom i konzularnom službom. Posebna pažnja biće posvećena kontroli ličnih podataka, iz kojih se vidi ko je, zbog kriminalne prošlosti, nepoželjan u EU, što znači da će se odmah moći videti na neko nije platio kaznu za saobraćajni prekršaj, na primer.


vesti po rubrikama

^svet

16:08h

Buš prihvatio predsedničku nominaciju Republikanske stranke

16:12h

Kako se Buš spremao za govor na Nacionalnoj konvenciji

16:25h

Zablude politike Zapada prema iračkom lideru (4)

16:34h

Nelson Mandela odbio Arafatov poziv

16:45h

Klinton odložio izvršenje kazne osuđeniku na smrt posle izbora

16:52h

Novi režim na slovenačkoj granici od 1. septembra

17:04h

Obezbeđenje ruskog predsednika demantuje "budalaštine"

17:12h

Kako se Vesli Klark, čovek kome su nekad na raspolaganju bili mlaznjaci i helikopteri, snalazi kao običan putnik

17:25h

Premijer Račan najavio premeštaj ambasadora SAD u Zagrebu

23:45h

Francuska: Strano telo

23:55h

Kirgistan: Ubijen ataše

 



     


FastCounter by LinkExchange