-kontakt Kako da koristim ovaj sajt? Pošaljite nam pismo... Vesti dana Arhiva Vaša pisma Istorijat našeg lista Redakcija Stupite u kontakt sa nama

SNAGA

03. Jun 2000 23:50 (GMT+01:00)

Plavi na +4

Revanš meč biće odigran 10. juna u Danskoj

Jugoslovenska rukometna reprezentacija pobedila je selekciju Danske (26:22) u prvoj utakmici baraža za plasman na Svetsko prvenstvo 2001. u Francuskoj, pred oko četiri hiljade gledalaca koji još od 1995. nisu imali priliku da gledaju plave u "Pioniru". Niko zasigurno ne može da tvrdi kako je ta razlika i dovoljna pred revanš meč, 10. juna u Danskoj.

Jugoslavija - Danska 26:22 (13:10) Hala "Pionir". Gledalaca: 4000. Sudije: Kohut, Dolejš (Češka). Isključenja: Jugoslavija 10, Danska 12 minuta. Sedmerci: Jugoslavija 7 (6), Danska 2 (2). JUGOSLAVIJA: Đorđić, Đurković, Eklemović, Jovanović 3, Peruničić 8 (4), Perić, Maksić 3, Matić 5 (2), Kapisoda, Bojinović 1, Lisičić, Škrbić 6. DANSKA: Asmusen, Larsen, Jorgens 6, Laen, Jorgensen 1, N. Jakobsen 1, Kristiansen 6 (2), K. Jakobsen 1, Gjesing 4, Knudsen 2, Striger 1, Storgard.

Iako je kod naših igrača bila veoma primetna želja da za sobom ostave neke duhove prošlosti, golim okom se mogla uočiti i nervoza koja ih je sputala da demonstriraju realne mogućnosti, tako da se sinoćnji meč može opisati tek kao solidna partija plavih. Odbrana nije imala neophodnu koheziju, posebno na desnoj spoljnoj liniji, takođe je u pojedinim trenucima bespotrebno forsiran presing kao posledica želje da razlika bude što ubedljivija. U fazi napada, na doslednu 6-0 zonu Danaca, odgovoreno je čestim izmenama bekovskih pozicija Jovanovića, Peruničića, Lisičića i Eklemovića, a evidentno je da sinoć nije bilo najboljeg rešenja za poziciju desnog beka. Škrbić je na crti veoma dobro stvarao prostor i s odličnim procentom realizovao šuteve sa šest metara, dok je Matić u prvih 30 minuta s levog krila umešno koristio jaču bekovsku stranu plavih. Maksimalna prednost ostvarena je u 38. minutu (18:13), ali je granica od pet golova bila krajnje netolerantna za naše rukometaše. Dostignuta je i u 59. minutu (26:21), no isključenje Škrbića u fazi napada nije dozvolilo da ona bude i prekoračena. Razlog možda treba tražiti i u povredi levog skočnog zgloba Peruničića u 50. minutu. Danci su gestikulacijama iskazivali zadovoljstvo ostvarenim rezultatom, što je verovatno i ohrabrenje za plave momke pred revanš meč.

- Drago mi je što su Danci zadovoljni, jer onda tek mi treba da budemo zadovoljni. Nismo pružili najbolju partiju, dok su oni odlično odigrali. Još 60 minuta u Danskoj, a njima će trebati mnogo krvi i znoja da pobede s pet razlike treću svetsku selekciju. Mi Jugosloveni smo drčan narod. Idemo u Dansku da pobedimo, ne da se branimo, jer mi smo bolja reprezentacija - rekao je trener plavih Veselin Vujović.
- Možda smo u nekim trenucima previše žurili. Ipak, četiri gola su pristojna zaliha, a kako sam rekao i pre ove utakmice, na revanš u Dansku idemo da pobedimo. Bilo je problema u odbrani, ali se nadam da će za sedam dana biti drugačije - kaže kapiten našeg tima Dragan Škrbić.

V. PreradoviĆ

14:15h Plavi fudbaleri poraženi od selekcije Prve lige Hongkonga 4:2 (3:0)
14:20h Ivan Vukomanović potpisao za Keln za 700.000 dem !
14:30h

Tomašević, centar Budućnosti dobio ponudu turskog prvoligaša

14:35h Smiljanić iskreno o prošlim danima u Milicionaru: Ponosim se otkazom!
14:40h Poraz plavih odbojkaša u Vinipegu - 1:3
14:50h Rebrača planira odmor u Apatinu, sidnejsko finale, NBA karijeru
23:52h Sinoć u "Pioniru" jugoslovenski rukometaši pobedili Dance (26:22) u prvoj utakmici baraža za SP
23:54h Prvo poraz pa onda pobeda plavih odbojkaša na gostovanju u Vinipegu
23:56h Naši veslači pobedili u Svetskom kupu