-kontakt Kako da koristim ovaj sajt? Pošaljite nam pismo... Vesti dana Arhiva Vaša pisma Istorijat našeg lista Redakcija Stupite u kontakt sa nama

SNAGA

07. May 2000 14:40 (GMT+01:00)

Izraelci nemoćni protiv Jugoslavije u finalu

Plavi omladinci prvi u Slovačkoj!

Na izuzetno jakom turniru u Slovačkoj, omladinska reprezentacija Jugoslavije osvojila je prvo mesto. U finalu, plave nade bile su bolje od vršnjaka iz Izraela 1:1, penalima 5:4. Gol za Jugoslaviju postigao je Ramović u 39. minutu, a izjednačio je Nagar deset minuta kasnije. Do odluke u penal seriji došlo je kada je Poleksić zaustavio udarac rivala i slavlje je moglo da počne...

Plavi su gotovo svih 90 minuta imali inicijativu. Cilinšek je promašio nekoliko izglednih prilika, uključujući i jedanaesterac. Jugoslavija je igrala u sastavu: Poleksić, Ljubinković, Marković, Cilinšek, Tutorić, Ramović, Bihorac (Ristić), Lazović, Dorjanović, Stojčić, Stanković. U borbi za treće mesto Danska je savladala Češku 4:0.