-kontakt Kako da koristim ovaj sajt? Pošaljite nam pismo... Vesti dana Arhiva Vaša pisma Istorijat našeg lista Redakcija Stupite u kontakt sa nama

SNAGA

03. May 2000 23:18 (GMT+01:00)

Crveno-beli se pobedom protiv Hajduka (3:1) još korak približili tituli

Zvezda nad Kulom

Šampionski korak od tri milje Crvena zvezda nastavila je i u sredu u Kuli. Pred prepunim tribinama stadiona Hajduka crveno-beli su slavili sigurno i zasluženo - 3:1.

Tako je posle Zrenjanina preskočena i najteža prepreka što se gostovanja tiče i brod kapetana Slavoljuba Muslina sve mirnije uplovljava u šampionske vode.

Hajduk (K) - Crvena zvezda 1:3 (1:1)

Strelci: Đurđević u 10. za Hajduk, a Pjanović u 3. i 49. i Georgioski u 68. minutu za Crvenu zvezdu.
Stadion Hajduka.
Gledalaca: 10.000.
Sudija: Sava Čokanica (Novi Sad) 8.

HAJDUK: Ćirić 7,5, Mojić 6, Marković 6, Antić 6, Radivojević 6, Mandić 6 (od 54. Bačić 6), Vuksanović 7, malbaša 6,5, Đurđević 6 (od 75. Gajić -), Osmanović 6, Stamatović 6 (od 61. Klještan 6).
CRVENA ZVEZDA: Kocić 7, Dudić 7,5, Marković 7, Vukomanović 7, Glogovac 7, Bunjevčević 8, Gvozdenović 7, ilić 7 (od 55. Georgioski 7), Pjanović 8 (od 56. Drulić 7), Stevanović 6,5, Lerinc 7 (od 75. Gojković -).

Igrač utakmice: Mihailo Pjanović (C. zvezda).

Već u 3. minutu sevnula je levica čoveka proleća, Mihaila Pjanovića u bio je to signal za radost brojnih navijača Crvene zvezde na stadionu u Kuli. Ali, slavlje lidera samo sedam minuta kasnije prekinuo je Đurđević posle odličnog solo-prodora.

Ovaj rezultat ostao je aktivan do početka drugog poluvremena kada je opet na scenu stupio, a ko drugi - Pjanović. Još jedan snažan šut Zvezdinog golgetera, sa desetak metara, zario se u mrežu Ćirića i opet je tas na vagi bio na strani gosta.

Do kraja, niz dobrih prilika ali su golmani bili na visini. Ipak, posle proigravanja Drulića i šuta rezerviste Georgioskog Ćirić nije imao kud, morao je opet po loptu u mrežu...

Tako je Zvezda srušila i Kulu i uspela se na sam vrh, sa koga se vidi samo - titula!