[an error occurred while processing this directive]  

Ambasador M

[an error occurred while processing this directive]  

I n t e r n e t   i z d a n j e

Subota, 22. april 2000.

 
 
[an error occurred while processing this directive]
 

rubrike

politika

društvo

ekonomija

svet

hronika

reportaža

kultura

sport

feljton

intervju

slobodno vreme

 

video galerija

[an error occurred while processing this directive]


Glavni meni:
 -vesti dana
 -arhiva
 -vaša pisma
 -istorijat
 -redakcija
 -kontakt Kako da koristim ovaj sajt? Pošaljite nam pismo... Vesti dana Arhiva Vaša pisma Istorijat našeg lista Redakcija Stupite u kontakt sa nama


Links

Srpsko nasleđe

Glas nedelje

SINA

SNAGA


21. Apr 2000 18:10 (GMT+01:00)

Slobodan Tomović, ministar energetike, za "Glas"

Više dizela za sedam dana

BEOGRAD - Snabdevanje dizelom na državnim pumpama uskoro će biti bolje, i to najverovatnije za sedam dana - izjavio je za "Glas" Slobodan Tomović, republički ministar za energetiku.

Tomović je rekao da je do nestašice dizela da benzinskim stanicama došlo zbog prioritetne potrebe da se taj derivat isporuči korisnicima u poljoprivredi za prolećnu setvu.

- U kratkom vremenu trebalo je isporučiti velike količine dizela poljoprivredi, pa tehnički nije bilo izvodljivo da se proizvede dovoljno tog derivata i za široku upotrebu - naglasio je Tomović.

On je objasnio da će od domaće i uvozne nafte, koja treba da bude obezbeđena uskoro, u najskorije vreme biti stvoreni uslovi za dobro snabdevanje svim vrstama derivata.

Kako saznajemo u Naftnoj industriji Srbije, benzinske stanice "Jugopetrola" i NAP-a dobro su snabdevene "superom" i bezolovnim benzinom, a novosadska rafinerija svakodnevno proizvodi 800 tona motornog benzina.

Z. G.


vesti po rubrikama

^ekonomija

16:18h Štediše Dafiment banke ne zanima gde je Dafina Milanović
17:36h

Završni pregovori o veletrgovinskom centru italijanske robe

18:10h Tomović, ministar energetike, za "Glas": Više dizela za sedam dana
     


     


FastCounter by LinkExchange