[an error occurred while processing this directive]  

Ambasador M

[an error occurred while processing this directive]  

I n t e r n e t   i z d a n j e

Subota, 15. april 2000.

 
 
[an error occurred while processing this directive]
 

rubrike

politika

društvo

ekonomija

svet

hronika

reportaža

kultura

sport

feljton

intervju

slobodno vreme

 

video galerija

[an error occurred while processing this directive]


Glavni meni:
 -vesti dana
 -arhiva
 -vaša pisma
 -istorijat
 -redakcija
 -kontakt Kako da koristim ovaj sajt? Pošaljite nam pismo... Vesti dana Arhiva Vaša pisma Istorijat našeg lista Redakcija Stupite u kontakt sa nama


Links

Srpsko nasleđe

Glas nedelje

SINA

SNAGA


14. Apr 2000 18:30 (GMT+01:00)

Posle zadržavanja na Aerodromu "Beograd"

Vraćeni strani novinari

BEOGRAD - Troje predstavnika španskih sindikata koji su s grupom stranih novinara od četvrtka bili na beogradskom aerodromu jer im nije dozvoljen ulaz u SRJ, vraćeni su u petak u Španiju prvim letom preko Ciriha.

Letom za Minhen vratio se i jedan kanadski novinar. Predstavnicima sindikata vraćena su i dokumenta i avionske karte koji su u četvrtak zadržani radi "uobičajene kontrole".

Četiri japanska, jedan kanadski i jedan nemački novinar, kao i predstavnici španskih sindikata, doputovali su u četvrtak u Beograd, ali su im aerodromske vlasti u četvrtak uveče saopštile da moraju da prenoće na aerodromu i sačekaju letove u petak za povratak jer im nije dozvoljen ulazak u SRJ.

Zadržani su novinar "Zidojče cajtunga" Bernard Kipers, Antoni Džermejn iz medijske kuće CBS iz Otave, fotoreporter japanskog lista "Yomiuri shimbun" sa sedištem u Beču, Ito Kenzi iz TBS (Tokyo broadcasting system) sa sedištem u Beču, Masatoshi Nagata iz agencije Kjodo i Toshio Hirano iz japanskog ekonomskog dnevnika sa sedištem u Beču.

Doputovali su u Beograd da bi pratili miting opozicije u petak, a preko svojih ambasada i ličnim telefonskim kontaktima s Ministarstvom spoljnih poslova nastojali su da izdejstvuju ulazak u SRJ ali - bez uspeha.

Niko od zvaničnika nije im objasnio zašto im nije dozvoljen ulazak u SRJ, iako imaju potrebna dokumenta.

Predstavnici španskih sindikata došli su na kongres Granskog sindikata metalaca "Nezavisnost". Ovi novinari rekli su da je prethodno vraćen i kolega iz španskog "Paisa", kao i da pre tri dana nije odobren ulazak dvojici Amerikanaca.


vesti po rubrikama

^politika

15:15h

Kosovska Mitrovica: Konferenciju za novinare mirovnjaka napustili Srbi

15:20h

Trajkovićeva o zaključku sa sednice PAVK

15:30h

Everts: Nema mesta za strahovanje pred popis

15:45h

Ko je ovaj čovek: Žarko Korać

16:00h

Jožef Kasa, predsednik SVM: Vojvodina mora imati veću autonomiju

16:10h

Srđan Miković, gradonačelnik Pančeva, o poseti SAD

16:15h

Tribina u Novom Pazaru o još jednom aktuelnom srpskom pitanju

16:20h

Suđenje policajcu po tužbi Vesne Pešić zbog batina na Brankovom mostu

16:35h

Vladika Artemije putuje u Moskvu

17:00h

Reporter "Glasa" u pešačkoj koloni iz Novog Sada do Beograda, od sumraka do svitanja

17:15h

"Otporaši" posle 22 časa marša stigli na Brankov most

18:15h

Policija u petak zaustavljala autobuse sa mitingašima

18:20h

Učesnici mitinga u kolonama pristizali na Trg Republike

18:30h

Posle zadržavanja na Aerodromu "Beograd", vraćeni strani novinari

18:35h

TV STB: Kvar otklonjen, smetnje nastavljene

18:50h

Distributeri o filmskom maratonu u vreme mitinga: "Oprosti im Bože, ne znaju šta rade!"

19:00h

Mediji: Od... do 300.000 okupljenih građana

23:12h

Na beogradskom Trgu Republike oko 200 hiljada ljudi okupilo se na mitingu "Stop teroru": Nema nam spasa bez nas samih

 



     


FastCounter by LinkExchange